Ви тут:
Суспільство 

Розпочинається Великий піст: як дотримуватись і що не можна робити

Дата Великого посту залежить від святкування Великодня і не є фіксованою. У 2021 році Великдень відзначатимуть 2 травня. Тому, за сім тижнів до свята, 15 березня у православних християн розпочинається Великий піст.

Період Великого посту – це час відмови від мирських справ і спілкування з Богом. Віряни таким чином готують себе до Великодня, очищаючи тіло й душу. Піст символізує важкий шлях: аби наблизитися до Великодня, християни повинні подолати суворі обмеження. Загалом піст – це не сувора дієта, а час молитви, повідомляє Уніан. Адже саме лише обмеження в їжі не підготує до Світлого Христового Воскресіння. До того ж доведеться утриматися і від веселощів.

У цей період бажано щиро молитися, ходити до храму, коли є можливість, сповідатися та причащатися (хоча б раз на місяць). Саме молитва, сповідь та причастя – головна зброя християнина під час Великого посту, пише інтернет-видання “Буг”.

У Великий піст не можна вживати м’ясних та молочних страв, олії, яєць, жирні солодощі, випічку, шоколад, фастфуд, алкоголь.

Також не можна сваритися, лаятися. Треба уникати усіх надмірностей, що можуть пошкодити миру та спокою вашої душі.

Перший день посту називається Чистим понеділком. Тому 15 березня не можна їсти протягом всього дня. Наші предки все, що не встигли доїсти до кінця Масниці, віддавали тваринам, пише “5 канал”.

Наступні чотири дні — з вівторка по п’ятницю, рекомендується вживати тільки сиру їжу.

Рекомендується їсти невеликими порціями 5-6 разів на день. Духівники радять не перенасичуватися рослинною їжею. Краще з’їсти один шматочок м’яса, якщо дуже хочеться, аніж об’їдатися грибами і горіхами.

Під час посту бажано утримуватися від розважальних заходів і перегляду веселих фільмів і телепередач.

Також під час посту не влаштовують весілля і гучні святкування. Церква не проводить вінчання. Але обряд хрещення у піст проводити дозволяється.

Один із гріхів — піддаватися смутку. Тож радять бути веселими і життєрадісними.

Система Orphus