Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Рік тому в Україні зафіксували перший випадок захворювання на COVID-19

3 березня 2020 року, рівно рік тому, в Україні лабораторно підтвердили перший випадок захворювання на COVID-19.

Першим українцем, який захворів на коронавірусну інфекцію, став чоловік з Чернівців. Як розповідав тоді державний санітарний лікар Віктор Ляшко, чоловік разом з сім’єю подорожував містами Італії. Вони поверталась через румунський аеропорт, там провели температурний скринінг, температура у людини була нормальна. Потім подорожуючий проїхав через Державний прикордонний пункт пропуску в’їзду в Україну до Чернівецької області. Там додатково провели температурний скринінг. Сім’я, яка подорожувала, самоізолювалась, оскільки перебувала в країнах, де був коронавірус. Через кілька днів після самоізоляції у людини виявили симптоми можливої коронавірусної інфекції.

Виданню “BBC Україна” чоловік розповідав, що коли надійшли аналізи з Києва про підтверджений COVID-19, страшно не було. Лише нерозуміння того, що відбувалось.

“Третього березня у мене день народження. Я цей день ніколи не забуду. Дуже дивний. І дивний він видався різноманітними емоціями. Від дуже яскравих і приємних до дуже негативних. Цього дня прийшли результати аналізів із Києва. Коли тобі кажуть: в тебе – вірус… Ти не розумієш, що далі. Зрозуміло, що далі щось буде. Але як воно буде? Я знав, що щось почнеться, але що саме не уявляв. Не було страшно. Лише нерозуміння. Нерозуміння того, що взагалі відбувається. Страшно, що я один із тих, кому не пощастило. Чомусь я перший…”

 

Система Orphus