Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Прийом заявок на створення навчально-практичних центрів у закладах профосвіти продовжено, – МОН

Заклади професійної освіти, які не встигли подати заявки на створення навчально-практичних центрів, зможуть надіслати документи впродовж наступних 30 днів.

Постанова, яка вносить зміни до Порядку та умов надання субвенції на створення навчально-практичних центрів прийняли 31 березня 2021 року, під час засідання Кабінету Міністрів України, повідомляють у Міністерстві освіти і науки України.

Окрім продовження терміну для подачі заявок, також розширили перелік закладів профосвіти, які можуть претендувати на отримання коштів держбюджету. До нього додали відокремлені структурні підрозділи закладів фахової передвищої або вищої освіти, які готують кваліфікованих робітників. Як і раніше, заклади додаватимуть до пакету документів гарантійний лист за підписом голови облдержадміністрації, де, зокрема, вказуватимуть про своєчасне використання субвенції у повному обсязі.

Читайте також: Місцеві бюджети цьогоріч отримають 150 млн грн на створення навчально-практичних центрів сучасної профосвіти, – Шмигаль

Крім того, змінилися вимоги до фактичної кількості учнів у закладах. Раніше для участі у конкурсі допускали лише заклади, які мають щонайменше 400 учнів на дату подачі заявки. За оновленим Порядком, претенденти вказуватимуть кількість учнів станом на 1 січня, а для профтехів Донецької та Луганської областей поріг був зменшений до 300 учнів.

До форми заявки також були внесені зміни, а саме:

-претенденти на отримання коштів мають докладно виписати, за якими напрямами потребують підтримки: у придбанні техніки або інших матеріалів, проведенні ремонту; до опису  також потрібно додати дизайн-проєкт майбутнього навчально-практичного центру, де буде позначено розташування техніки, обладнання, меблів тощо, а також перелік відповідного обладнання;

-у кошторисі проєкту потрібно вказати витрати за трьома розділами: придбання техніки, обладнання, матеріалів та устаткування; капітальний ремонт (реконструкція); інші витрати (за кожною статтею окремо).

Наразі до МОН надійшло 109 заявок на створення навчально-практичних центрів у 2021 році – їх надіслали 106 закладів професійної освіти.

Система Orphus Поделиться на fb