Ви тут:
Суспільство Україна 

Програма «Доступна іпотека 7%» дозволить розблокувати іпотечне кредитування в країні, – Міністр фінансів

1 березня запрацювала Державна програма «Доступна іпотека 7%», за якою громадяни України вже отримують перші кредити.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

«Держава, за ініціативою Президента України, запровадила програму доступної іпотеки під 7% річних. Зараз вже видають перші кредити. Програма розрахована на широке коло громадян, її учасники можуть отримати кредит під 7% – держава компенсує банкам різницю», – розповів Міністр фінансів Сергій Марченко.

27 січня Уряд затвердив Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів, розроблений Мінфіном. 

«На сьогодні у програмі «Доступна іпотека 7%» беруть участь 7 уповноважених банків, які діють через Фонд розвитку підприємництва (ФРП). На черзі підписання відповідних договорів з іще 12-ма банками, тобто їх перелік постійно оновлюється», – повідомив Сергій Марченко.

Важливо зазначити, що в програмі беруть участь як державні, так і комерційні банки. З переліком банків і з умовами отримання такого іпотечного кредиту можна ознайомитись на офіційному сайті ФРП.

«Програма «Доступна іпотека 7%» дозволить розблокувати іпотечне кредитування в країні, пожвавити іпотечний ринок, ринок будівництва житла і, в майбутньому, дасть поштовх для економічного розвитку. Розрахунково, близько 5000 сімей зможуть скористатися Програмою у 2021 році. Плановий портфель іпотечних кредитів у цьому році складає 5 млрд грн», –  зазначив Міністр.

Механізм реалізації програми передбачає часткову компенсацію відсотків за іпотечними кредитами з боку держави – до максимально сприятливих для людей 7% річних. Також передбачено можливість використання кредитних гарантій Фонду в якості забезпечення для предметів іпотеки, що ще не введенні в експлуатацію.

«Програма буде діяти і в подальшому. Сьогодні ми розглядаємо трирічний період середньострокового бюджетного планування і закладання коштів на наступні періоди для того, щоб програма доступної іпотеки під 7% розвивалась. Ті, хто  візьмуть кредит у 2021-2022 роках мають чітку гарантію, що у рамках Державної програми «Доступна іпотека 7%» держава буде компенсувати до повного погашення кредиту», –  запевнив Міністр фінансів Сергій Марченко.

«Мінфін вбачає глобальні завдання у розвитку доступної іпотеки. Це, зокрема, впровадження нових фінансових інструментів, стимулювання конкуренції серед надавачів фінансових послуг, що впливатиме на подальше зниження відсоткової ставки», – йдеться у повідомленні.

Фото: Економічна правда

Система Orphus