Ви тут:

Продовження Євросоюзом санкцій проти Росії: прокоментували у Міністерстві закордонних справ

Міністерство закордонних справ України вітає рішення Ради Європейського Союзу продовжити на наступні 6 місяців – до 15 вересня 2021 року – термін дії персональних санкцій щодо 177 фізичних та 48 юридичних осіб у зв’язку із їхніми діями, що підривають чи загрожують територіальній цілісності, суверенітету й незалежності України.

Зазначене рішення є беззаперечним свідченням того, що Європейський Союз залишається надійним партнером України у її боротьбі за відновлення суверенітету і територіальної цілісності. повідомляє сайт МЗС.

Російська Федерація має негайно припинити агресію проти України і повернутися до виконання своїх міжнародно-правових та політичних зобов’язань.

У разі подальшого продовження та ескалації Росією агресивних дій щодо України, реакція міжнародної спільноти має бути адекватною, а санкції посилені.

Довідково: персональні санкції ЄС (замороження активів та обмеження права на в’їзд і пересування територією держав-членів ЄС) були вперше запроваджені 17 березня 2014 року рішенням Ради ЄС 2014/145/CFSP стосовно російських та українських посадовців, чиї дії поставили під загрозу територіальну цілісність і суверенітет України й призвели до їх підриву. Перший санкційний список включив 21 особу. У подальшому список розширювався за рахунок включення до нього додаткових фізичних, а також юридичних осіб і утворень, які сприяли підриву територіальної цілісності України. 1 жовтня 2020 року Рада ЄС ухвалила рішення, яким запровадила обмежувальні заходи щодо двох осіб та чотирьох компаній, причетних до будівництва Керченського залізничного мосту. Станом на березень 2021 року, режим персональних санкцій ЄС за дії, що підривають та загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України, поширено на 177 фізичних осіб та 48 організацій. Термін дії згаданих обмежувальних заходів Євросоюзу продовжується кожних півроку на 6 місяців відповідним рішенням Ради ЄС.

фото ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb