Ви тут:
PROвсе Медицина Суспільство 

Про помилки в лікуванні постковідного синдрому, – розповів лікар

З постковідним синдромом стикаються до чверті пацієнтів, які перенесли коронавірусну інфекцію. Лікар-терапевт Олексій Водовозов розповів, що це за стан, і як його можна лікувати.

Під постковідним синдромом лікарі мають на увазі спектр симптомів, які залишаються з людиною після лікування COVID-19. Серед них – утруднене дихання, слабкість і зміна смакових відчуттів. Водовозов розповів, що приблизно 100-25% перехворілих ще деякий час стикаються з приблизно двадцятьма симптомами, пише сайт zdorovia.com.ua

Лікар зазначив, що сам постковідний синдром не так небезпечний, як коронавірус, проте неправильне поводження може погіршити ситуацію. За його словами, на цю тему є багато недостовірної і не якісної інформації. Як приклад медик навів рекомендацію надувати кульки, щоб розробити легені.

– Цього робити категорично не можна. Так можна нанести навіть більшої шкоди, ніж завдало захворювання. Треба все робити по науці, грамотно і обережно, – сказав Водовозов.

Для того, щоб лікування постковідного синдрому було правильним, слід звертатися до лікарів або, в крайньому випадку, черпати інформацію з перевірених джерел. Самостійно людина може впоратися тільки з неяскраво вираженим синдромом, зазначив лікар. Він порадив скачати рекомендації європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я, які написані для людей, які перенесли COVID-19. У них зазначено, як повертатися до звичайного життя після перенесеного коронавіруса.

фото ілюстративне

Система Orphus