Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Презентували новостворену депутатську групу Полтавської облради “Рівні можливості Полтавщина”

19 березня у Полтавській обласній державній адміністрації відбулась нарада “Гендерна рівність як основа демократичного суспільства”. На заході презентували новостворену депутатську групу “Рівні можливості Полтавщина” та “Гендерного профілю Полтавської області-2020”.

На Полтавщині створено чотири гендерні депутатські групи. Три у районних радах і одна в обласній. Наразі триває процес розробки стратегії їх діяльності і співпраці між групами. Їх головна мета – сприяння вирішенню гендерних питань в усіх сферах життя Полтавщини. Для цього у Полтавській обласній раді планують ухвалити рішення щодо приєднання до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків.

“З моєї ініціативи було винесено проєкт рішення на сесію Полтавської обласної ради “Про приєднання до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків”. Я думаю, що депутати підтримають, вже відбулись профільні комісії. А сьогоднішню нараду ми проводимо, щоб ми з вами, з представниками громад, фахівцями з гендерних питань обговорили подальший план дій. Якщо депутати ухвалять рішення щодо приєднання до хартії, то Полтавська обласна рада стане першою, яка приєдналась до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків на регіональному рівні”, – зазначила депутатка Полтавської обласної ради Тетяна Юрченко.   

На важливості гендерної рівності на Полтавщині наголосила і заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

  

“Гендерна політика на державному рівні є пріоритетною, і її впроваджують в усіх сферах. На Полтавщині розроблений гендерний профіль області, у якому представлено інформацію за різними напрямами у гендерному контексті. Потрібно розвінчувати міф, що гендерна політика – це фемінізм. Ні, це комплексне питання, і в демократичному суспільстві гендерна політика повинна буди пріоритетом у всіх сферах”, – зазначила заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

Допомагати і підтримувати гендерні ініціативи на Полтавщині зголосилися консультантка Національно-демократичного інституту з питань створення депутатських груп з гендерних питань у місцевих радах Любов Лук’янцева, народна депутатка України Марина Бардіна, депутатка Полтавської обласної ради Юлія Цибульська та інші фахівці.

Презентували на нараді і “Гендерний профіль Полтавської області-2020”, який має такі розділи як: населення та домогосподарства, зайнятість та безробіття, охорона здоров’я, соціальний захист населення, освіта та наукові кадри, культурні послуги, фізична культура та спорт, правопорушення та злочинність, інституціональне та ресурсне забезпечення цілей гендерної рівності області, прийняття рішень.


Система Orphus