Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Представникам тергромад Полтавщини розповіли про законодавчі новації щодо оренди державного та комунального майна

17 березня в Полтаві відбувся науково-практичний семінар Оренда державного та комунального майна, формування переліків І та ІІ типу, подовження договору оренди на аукціоні, передача майна в оренду без проведення аукціону. Найпоширеніші практичні питання та відповіді”.

У семінарі взяли участь перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук та представники органів місцевого самоврядування.

Олександр Лемешко зазначив важливість законодавчих нововведень у частині орендних відносин та наголосив на необхідності чіткого дотримання закону при передачі в оренду державного та комунального майна.

“Питання ефективного використання державного та комунального майна є актуальними. Необхідно знати та чітко дотримуватися норм закону України “Про оренду державного та комунального майна”, які забезпечують прозорість процедури передачі майна в оренду, виключають корупційні ризики”, – сказав Олександр Лемешко.

Модератори семінару – представники ТОВ «Публічні процедури» Володимир Малюк та Ігор Михальський – розповіли про новації в законодавстві щодо правових, економічних та організаційних відносин, пов’язаних із передачею в оренду та господарським використанням державного та комунального майна.

Зокрема, йшлося про створення двох типів переліків майна: комерційно-привабливого майна, що здається в оренду виключно через електронні аукціони на акредитованих майданчиках «ПроЗорро. Продажі», та майна, що можна здавати в оренду без торгів; вимоги до участі в аукціоні та процедуру його проведення.

Також учасникам семінару розповіли про правові підстави для надання в оренду майна, його оцінку, права на компенсацію витрат та ін.

Насамкінець модератори відповіли на запитання учасників семінару.

Система Orphus