Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи мають право на пільгове медичне забезпечення

Законом України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі – Закон) гарантовано право на безоплатне забезпечення ліками за рецептами лікарів та безоплатне зубопротезування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації.

Відповідно до Закону, право на пільгове медичне забезпечення мають:

– громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорій 1 та 2 (учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, учасники ліквідації інших ядерних аварій та громадяни, потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи);

– громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорії 3 (учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, потерпілі від Чорнобильської катастрофи, учасники ліквідації ядерних аварій), діти, потерпілі від наслідків Чорнобильської катастрофи ‒ якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

На забезпечення зазначеної гарантії, в рамках Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області на 2021- 2025 роки, в поточному році з обласного бюджету, затверджено видатки в сумі 4189,0 тис. грн., що на 10% більше, ніж у 2020 році.

В умовах завершення адміністративно-територіальної реформи, розпорядниками субвенції на пільгове медичне забезпечення є територіальні громади.

Розподіл асигнувань між територіальними громадами здійснено пропорційно чисельності мешканців кожної територіальної громади, на яких поширюється право на вказану пільгу.
Ліки за рецептами лікарів відпускаються громадянам аптечними закладами, з якими укладено угоди територіальними громадами.

Для отримання послуг із зубопротезування, громадяни вказаної пільгової категорії звертаються у медичні заклади (стоматологічні поліклініки), з якими територіальними громадами укладено угоди на надання послуг зубопротезування.

Передача повноважень від управлінь соціального захисту населення до територіальних громад, забезпечує реалізацію пільги на найближчому до громадян рівні, сприяє підвищенню рівня комунікації територіальних громад безпосередньо з пільговиками та забезпечує адресність в отриманні пільги.

З початку року безоплатно отримали ліки 340 осіб, послугами безоплатного зубопротезування скористались 19 осіб.
Питання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, перебуває в Департаменті на особливому контролі.

Система Orphus Поделиться на fb