Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавців запрошують створити свою оберігову писанку

Полтавці мають змогу закодувати у великодню писанку сакрально-солярні символи та втілити свої бажання.

Керуватиме процесом член Національної спілки художників України, майстриня декоративно-ужиткового мистецтва і писанкового розпису з професійним досвідом роботи більше ніж 15 років Аліна Гончарова. Вона розкаже секрети письма як традиційного воскового розпису, так і методом травлення (де зберігається природнє забарвлення шкарлупи, утворюючи рельєф поверхні).

Для виготовлення писанок як в старовину так і зараз використовують чистий бджолиний віск та живий вогонь свічки.

Навіть в епоху діджиталізації такий рукотворний вид мистецтва як писанкарство став реальним. Адже організатор Art Centre ZELO забезпечить охочих всім необхідним для роботи приславши чарівний пакунок.

Потім в запланований час 1 квітня о 19:00 треба вийти на зв’язок, і всі процеси роботи – під контролем в Zoom. 

Писанку обрали не просту: творитимуть символи “Дерева життя” або “Райського дерева” – один з небагатьох символів, що чудово зберігся, дійшовши до наших днів через мову, пісні, орнамент, саме через етно-фольклористику.

Реєстрація на захід за посиланням.

Читайте також: Полтавців запрошують опанувати техніку писанкарства

У християн східного обряду Світле Христове Воскресіння у 2021 році, припадає на 2 травня. Перед цим днем православні християни 47 днів дотримуються суворого посту – з 15 березня по 1 травня. Християни західного обряду у 2021 році відзначатимуть Великдень дещо раніше – 4 квітня. Святу також передуватиме Великий піст.

Система Orphus