Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Полтавське регіональне відділення Асоціації міст України відновило виїзні консультації у громади регіону

Протягом минулого та цього тижнів консультанти проєкту ПУЛЬС Полтавського РВ АМУ відвідали Сенчанську, Петрівсько-Роменську, Новоселівську та Чутівську територіальні громади.

Під час консультацій піднімалися нагальні та наболілі для громад питання, які виникли після завершення адміністративно-територіальної реформи. Нині громади взяли на себе, фактично, функції району, тож і проблем чимало, вони мусять відповідати на своїй території за освіту, медицину, культуру, забезпечувати гідну інфраструктуру.

Як розповіли у Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України, після місцевих виборів у минулому році межі Сенчанської ТГ значно розширилися і нині тут мешкає близько 8 тисяч населення. Новообрана голова громади Наталія Сліпухова запросила представників Полтавського РВ АМУ, аби ті відповіли на значну кількість питань щодо законодавства, які накопичилися, як у неї, так і в працівників сформованого виконавчого комітету.

А питань було чимало. Зокрема працівників цікавила низка питань у фінансовій та правовій царині.

В окремий блок можна виділити питання, які виникли у відділу бухгалтерського обліку та звітності і відділу економічного розвитку та інвестицій. Серед обговорених проблем:
– розподіл вільних залишків, зокрема, як і хто повинен вносити пропозиції щодо того, куди спрямовувати ці гроші;
– порядок формування пояснювальних записок, а також програм та паспортів для отримувачів коштів;
– питання по підготовці рішень сесій;
– співпраця тендерного комітету із відділами;
– щодо паспортів бюджетних програм тощо.

На всі питання фінансового блоку детально відповів консультант з бюджетних питань Костянтин Качаненко. А консультант із правових питань Олександр Полупан рекомендував переглянути положення про відділи і взаємодію між структурними підрозділами та порадив розробити посадові інструкції та бюджетний регламент.

Під час візиту до Петрівсько-Роменської громади консультанти зустрілися з головою ТГ Валентиною Бугайовою та першим заступником голови Вячеславом Титаренком. Наразі громада не є членом Полтавського РВ АМУ, але після проведеної консультації запевнили, що вже на наступну сесію винесуть питання про вступ до складу Асоціації міст України.

У Новоселівській територіальній громаді, що розташована неподалік Полтави, нині основні зусилля місцевої влади спрямовані на розбудову та подальший розвиток, тому шукають додаткові джерела наповнення бюджету. Адже при загальному бюджеті громади 41 мільйон гривень (без державних трансфертів) левова частина – близько 19 мільйонів гривень, йде на освіту. Тож, тісно співпрацюють з підприємствами, які діють на території сільської ради та беруть участь в різноманітних проєктах.

Євген Бова, голова Новоселівської сільської ради, зацікавився інформацією про проєкт АМУ для удосконалення освітньої галузі «Інноваційний прорив», участь в якому може взяти громада. Детальніше про нього розповів консультант з бюджетних питань Костянтин Качаненко. Серед іншого, він зупинився на пріоритетних напрямках співпраці у 2021 році та розповів яким чином громада може підписати Меморандум про співпрацю із Асоціацією міст України для реалізації програми.

У ході бесіди консультанти запропонували Євгену Бові розглянути питання щодо вступу Новоселівської сільської ради до Асоціації міст України. На цю пропозицію голова громади відгукнувся з ентузіазмом, зазначивши, що АМУ – найавторитетніша організація, яка представляє інтереси органів місцевого самоврядування на всеукраїнському рівні, тому на найближчій сесії сільської ради буде винесено питання про вступ до складу Асоціації міст України.

Серед інших питань, які обговорили з консультантами – перспективи подальшого розвитку, створення майбутнього бренду громади, шляхи розвитку освіти, додаткові джерела наповнення бюджету, особливості законодавчої бази тощо.

23 березня фахівці Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України провели виїзну консультацію в Чутівській селищній громаді.

Голова селищної ради Микола Корольов розповів, що нині громада у пошуках залучення додаткових коштів до бюджету громади, адже їх катастрофічно не вистачає. Поскаржився, що держава, передавши низку повноважень на місця, на жаль, не закріпила фінансове підґрунтя. Особливо це стосується пільгових категорій населення.

Чимало труднощів виникає і при фінансуванні освітніх закладів, тому гостро стоїть питання оптимізації шкільної мережі.

Консультанти детально поінформували керівництво ТГ про діяльність Асоціації міст України. Зокрема наголосили, що АМУ підтримує законопроєкт, що сприятиме формуванню освітньої мережі згідно з потребами громад. А також розповіли, що завдяки наполегливим діям АМУ до бюджетів громад зараховується частка акцизного податку з пального на постійній основі. Акцентували увагу, що Асоціація міст України відстоює позицію органів місцевого самоврядування на всіх рівнях влади та принагідно запросили Чутівську громаду стати членом АМУ.

Консультанти наголосили, що завжди готові надати фахову консультативну підтримку.

Виїзні консультації відбуваються в рамках проєкту ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Система Orphus