Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина посідає шосте місце в Україні за обсягами експорту продукції на закордонні ринки

У Полтавській обласній раді провели круглий стіл з питань регіональної політики у сфері інвестиційної діяльності, розвитку малого і середнього підприємництва.

“Сьогодні відбуваються світові кризові процесі, які значно впливають на малий та середній бізнес. Органи місцевого самоврядування мають сприяти та допомагати підприємцям. Перспектива розвитку бізнесу в нашій області досить важлива. Ми маємо сприяти та створювати Програми підтримки, щоб допомагати розширювати кола представників малого та середнього бізнесу. Це основа для населення не лише нашого регіону, а й України”, – зазначив перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.

“В кожному регіоні потрібно розвивати індустріальні парки. Вони на 1 грн дають 3,7 грн доходу. В області потрібно займатись не тільки smart-компетенціями, й розібратись з ключовими компетенціями як області, так і кожної громади. Це допоможе тергромадам вибудувати стратегії розвитку”, – сказав перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

“Полтавська область посідає третє місце в Україні, за рейтингом Мінрегіону, за інвестиційним розвитком та зовнішньоекономічною співпрацею. За капітальними інвестиціями на одну особу область посідає друге місце серед регіонів України. За обсягами експорту продукції на закордонні ринки Полтавщина посідає шосте місце в Україні”, – розповіла начальник управління інвестиційної політики та соціально-трудових відносин Департаменту економрозвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Марія Долженко.

За її словами, товари з Полтавщини експортують до 136 країн світу. Найбільше — до Китаю (32,6%), Австрії (11,8%), Німеччини (7,1%), Білорусі (3,5%), Туреччини (5,2%), Японії (2,6%).

Найбільше експортують мінеральні продукти — 24%, продукти рослинності та готові харчові продукти — 12%.

Під час круглого столу учасники обговорили реалізацію політики у сфері інвестиційної діяльності в області у контексті Програми сприяння та залучення інвестицій, формуванню позитивного іміджу та розвитку міжнародного економічного співробітництва Полтавської області на 2021 — 2023 роки та реалізацію політики у сфері розвитку малого та середнього підприємництва у контексті Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва на 2021 — 2023 роки. Також можливості для розвитку громад та ознаки соціальних підприємств, можливості та переваги їх діяльності, особливо на території громад.

Система Orphus