Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавська ОДА підписала Меморандум про співпрацю з Держгеонадрами

9 березня голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов з головою Державної служби геології та надр України Романом Опімахом підписали Меморандум про співпрацю.

У зустрічі також взяли участь перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін, заступник голови ОДА Євген Греков, народні депутати, інвестори та представники громад Полтавщини.

 

“На сьогодні Полтавщина по видобутку газоконденсату – на першому місці, природного газу – на другому. Ті темпи, які ми запланували минулого року щодо видобутку корисних копалин на території області, збереглись. А це, насамперед, – сплата рентних платежів до місцевих бюджетів, створення робочих місць”, – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

На зустрічі обговорили питання надрокористування, можливості залучення інвестицій у видобуток корисних копалин на території області. Нині на Полтавщині налічується 366 родовищ. За словами Романа Опімаха, лише 60 % об’єктів мають спецдозволи на користування цими корисними копалинами.

“Третина з усіх родовищ, які є в області, належить до паливно-енергетичного комплексу. Ще одна третина — до групи будівельних матеріалів (пісок, глина). Нагадаю, загалом до бюджетів місцевих рівнів минулого року було нараховано майже 700 млн грн рентної плати”, – розповів голова Державної служби геології та надр України.

Серед основних причин, чому надра не розробляються, Роман Опімах назвав незначні запаси, розташування в зонах водного та лісового фонду, а також складність із землевідведенням та отримання погоджень. Крім того, голова Держгеонадра детально роз’яснив, як отримати спецдозвіл через е-аукціон.

У межах підписання Меморандуму презентували Інвестиційний паспорт надрокористувача.

“Кожна громада може оформити Інвестиційний паспорт надрокористувача. Для цього потрібно звернутися до геологічних підприємств, аби підготували опис, які саме корисні копалини є на території громади”, – додав Роман Опімах.

 

    

Система Orphus