Ви тут:
R Суспільство 

Переваги мови програмування Java

Java — одна з найпопулярніших мов програмування

Нині її використовують приблизно 9 мільйонів осіб, а самі Java-програми застосовуються на семи мільярдах пристроїв. Багато програмістів-початківців цікавляться, навіщо вчити цю мову і з чого почати.

Java — універсальна мова програмування, яка використовується всюди, а найчастіше в таких сферах, як:

 • мобільні застосунки;
 • ігри;
 • наукові розробки;
 • мобільні телефони;
 • ігрові консолі;
 • суперкомп’ютери.

Java — це основа практично для всіх типів мережевих застосунків. У багатьох дослідженнях її називають мовою програмування №1 серед розробників.

На веб-сайті https://itea.ua/courses-itea/java-programming/ можна записатися на курс Java.

Особливості Java

 1. Кросплатформеність. Java має спеціальну програму, яка виконує код. Це віртуальна машина Java, або Java Virtual Machine. Якщо програмний код написано один раз, то він працює з будь-якою апаратною платформою або операційною системою: від смарткарт до застосунків для розумних будинків.
 2. Ком’юніті. Оскільки Java — досить поширена мова, якою користується велика кількість розробників, можна знайти вирішення практично будь-якої проблеми, якщо вона виникне при роботі з Java. У пригоді стануть тисячі бібліотек та форумів. На GitHub, наприклад, є відкриті проекти і документація, а на форумі Stack Overflow можна звернутися за допомогою до ком’юніті.
 3. Надійність. Мова Java строго типізована. Тобто будь-яка змінна або вираз має певний тип вже на момент компіляції, що спрощує виявлення якихось проблем. Компілятор сам підказує програмістові, де той припускається помилки.
 4. Об’єктно-орієнтованість. Усі бібліотеки, написані колись для Java, — це класи, які відповідають за функціональність мови. Будь-який застосунок на Java — це набір класів, що описують різні об’єкти. Це добре, тому що дозволяє створювати складні, але прості у підтримці програми. І в цілому Java — мультипарадигменна мова, тобто підтримує безліч принципів програмування, що дозволяє ефективно вирішувати різні завдання.
 5. Відносна простота. З Java не так просто подружитися, як з Python, але вона набагато простіша за мову С або С ++. Функціональність мови оновлюється повільно, тому можна легко переходити на нові версії — заново вивчати не доведеться. Java — строго типізована мова, а значить новачок завжди матиме можливість побачити помилку в коді при компіляції.
 6. Гнучкість. На Java можна розробити програму будь-якої складності:
 • інтернет-магазин;
 • банківські застосунки;
 • високонавантажені системи;
 • штучний інтелект.

Усе це робить Java відмінною мовою для новачків у програмуванні.

Система Orphus