Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Освітній комітет Верховної Ради пропонує скасувати ДПА для учнів 11 класу

Профільний комітет Ради з питань освіти і науки пропонує скасувати державну підсумкову атестацію і для учнів 11 класів через ситуацію із захворюваністю на коронавірусну інфекцію.

Водночас, ЗНО буде проведено згідно з календарним планом.

Профільний комітет Верховної Ради з питань освіти і науки підтримав рішення скасувати ДПА у формі ЗНО для одинадцятикласників 2021 році. Остаточне рішення буде приймати Верховна Рада, пише 24 канал.

Член профільного комітету Ради Наталія Піпа зазначила у фейсбуці, що учні зможуть пройти ДПА за бажанням, адже ЗНО цього року не скасовують.

Профільний освітній комітет ВР рекомендує випускників, які не планують вступати до вишів цього року – звільнити від обов’язкової ДПА у формі ЗНО. Проте ті учні 11 класу, які планують вступати до вишів, будуть скласти ДПА у формі ЗНО.

Читайте також: Цього року учні 4-х і 9-х класів не складатимуть ДПА через COVID-19

Також вона додала, що для того, аби зменшити кількість учасників ЗНО з кожного предмета, тестування не проводитиметься з предметів, на які випускники зареєструвалися лише з метою проходження ДПА.

“Комітет підтримав, я утрималася… Усі розуміють ризики коронавірусу. Але минулого року проведення ЗНО не загострило епідеміологічну ситуацію. При добрій організації безпечного процесу і дотриманні правил – ризик мінімальний”, – запевнила депутатка.

Раніше міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповідав, що законодавством визначено норму про обов’язкове проходження ДПА для учнів 11 класу у формі ЗНО.

“Тобто наказом МОН питання про ДПА для учнів 11 класу вирішити неможливо. Це може бути виключно ухвалений відповідний закон”, – заявив міністр освіти.

Перейти до вмісту