Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Невдовзі в Україну надійдуть 570 тисяч вакцин від AstraZeneca, – Степанов

Україна не припиняє співпрацю з виробником індійської вакцини Covishield. Затримки з постачанням чергової партії препарату можливі через ненадання дозволу на її експорт із боку уряду Індії.

Про це розповів Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

“Ми не припиняємо працювати з нашими індійськими партнерами щодо відвантаження проплачених і законтрактованих 1,5 млн доз вакцини AstraZeneca (Covishield). Дійсно є проблема з отриманням дозволу на експорт препарату від уряду Індії. Ми працюємо по різних каналах і залучили всі наші дипломатичні можливості. І прем’єр-міністр, і президент країни приєдналися”, – зазначив Максим Степанов.

Міністр додав, що ситуація з поширенням фейків щодо індійської вакцини нашими політиками викликала “певне нерозуміння” з боку індійської сторони. Але він висловив надію на те, що співпраця буде продовжена.

А вже сьогодні очікується прибуття в Україну 215 тисяч доз китайської вакцини Sinovac. За словами міністра, виробник надав всі відповідні документи на цей препарат. Наші фахівці з НТГЕІ їх розглянули й рекомендували вакцину до використання. Її ефективність перевищує 70%.

“За тією інформацією, яку надало підприємство “Лекхім”, ми очікуємо першу партію вакцини Sinovac, це буде 215 тисяч доз, яку вони привозять. Потім решту. Згідно з нашим законодавством вакцина повинна пройти контроль. Ми достатньо швидко його проведемо, думаю, до 10 днів”, – розповів міністр, додавши, що цією вакциною будуть щеплювати всі без винятку групи населення відповідно до етапів вакцинації.

Також, за словами міністра, найближчим часом очікується постачання в Україну вакцин у рамках програми COVAX – це буде препарат від AstraZeneca у кількості 570 тисяч доз.

 

Система Orphus Поделиться на fb