Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 18 березня – день Конона: що сьогодні не можна робити

Православні в цей день вшановують пам’ять мученика Конона. У народному календарі дата отримала назву Конон Градар, Конон-городник.

Про це інформує Radiotrek.rv.ua.

До Конона-городника селяни зверталися з проханням надати допомогу у вирощуванні овочів. З цього дня починали орати город, навіть якщо на вулиці ще була справжня зима.

Вірили, що якщо 18 березня зорати город, то буде відмінний урожай овочів. Землю не тільки орали, а й рясно удобрювали гноєм.

Орали і сіяли на Конона чисто символічно, щоб задобрити святого покровителя цього дня.

Ще в цей день на городах викопували три лунки, примовляючи: “Одна для посухи, інша для мошок, третя для хробаків”. Вважалося, що після проведення такого ритуалу влітку городня зелень не постраждає ні від посухи, ні від мошок, ні від черв’яків, ні від жуків. Робили це приховано, щоб лихе око псування не навело.

У свідомості селян Конон Градар асоціювався з градом. У день вшанування святого в руки не можна брати ні граблі, ні вила, щоб влітку град не побив посіви.

Помічали, що до цього дня з’являються перші мухи і метелики лимонниці.

На Конона було заведено ремонтувати парники і теплиці, а також замочувати насіння капусти і помідорів для висадки в закриті парники.

У цей день поминають людей, померлих неприродною смертю. А також моляться за безвісти зниклих, щоб вони знайшлися живими.

18 березня не радять робити великі покупки. Кажуть, не прослужать довго чи виявляться марними.

Народні прикмети на 18 березня:

Якщо на Конона ясно і сухо, то влітку не буде граду.

Якщо граки на гнізда сіли, через три тижні потрібно виходити на посів.

Фото: Today.ua

Система Orphus