Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині відпрацьовують механізм соціальної підтримки  учасників АТО/ООС та їхніх сімей

Механізм соціальної підтримки  учасників АТО/ООС та членів їхніх сімей обговорили на другому засіданні з питань соціальної підтримки та реабілітації учасників АТО/ООС та членів їхніх сімей, яке відбулося 10 березня.

У роботі взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступник голови  ОДА Катерина Рижеченко, представники профільних департаментів, громадські організації та об’єднання учасників АТО/ООС, повідомили у Полтавській ОДА.

За словами т.в.о. начальника Управління інфраструктури та цифрової трансформації облдержадміністрації Сергія Марчишинця, для пільгових категорій населення, у тому числі й учасників АТО/ООС, продовжено дію програми, що передбачає механізм компенсації за перевезення на автобусних маршрутах загального користування. На це із обласного бюджету спрямовано 3 млн гривень. Загалом пільговим перевезенням було забезпечено більше 56,9 тисяч громадян.

“Оскільки на сьогодні 384 маршрути відійшли під порядкування територіальних громад, то основним питанням, над яким працюємо, є знаходження взаємодії й порозуміння у цьому напрямку із громадами”, – зазначив Сергій Марчишинець. 

Читайте також: На Полтавщині за минулий рік медичну реабілітацію отримали 10968 учасників АТО/ООС

Щодо підтримки аграрного бізнесу, то тут учасники АТО/ООС можуть скористатися відразу двома програмами підтримки: державною і обласною. За словами директора Департаменту агропромислового комплексу ОДА Сергія Фролова, вся необхідна інформація знаходиться у відкритому доступі на сайті Департаменту. Представники громадських організацій та об’єднань учасників АТО/ООС внесли пропозицію включати до переліку діючих програм підтримки бізнесу і членів родин учасників АТО/ООС першого ступеня спорідненості – дружин, батьків, дітей.

Читайте також: У Полтаві презентували проєкт Програми захисту та підтримки членів сімей полеглих учасників АТО/ООС, учасників АТО/ООС та їхніх родин

Щодо поліпшення житлових умов, протягом реалізації Програми впродовж 2015-2020 років в області виділено коштів на суму 98,8 млн грн, за рахунок яких поліпшили житлові умови 139 сімей окремих пільгових категорій громадян із числа учасників АТО/ООС. На 1 березня в області призначено грошову компенсацію 83 сім’ям пільгових категорій із числа учасників АТО/ООС, які перебувають на квартирному обліку. Загальна потреба по призначених компенсаціях складає на сьогодні 79,2 млн грн.

“Робоча група з питань соціальної підтримки та реабілітації учасників АТО/ООС та членів їхніх сімей працює уже рік і займає активну позицію у вивченні та вирішенні актуальних питань. На сьогодні у її роботі є нові плани та напрямки. Зокрема, вони стосуються, й розширення діяльності та складу відповідних робочих груп”, – наголосила директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко.

Фото: Полтавська ОДА

 

Система Orphus