Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині відкрили перший Центр підтримки технологій та інновацій

На базі Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” представники Державного підприємства “Український інститут інтелектуальної власності” (Укрпатент) відкрили перший на Полтавщині Центр підтримки технологій та інновацій.

Там надаватимуть вичерпні консультації і підтримку у сфері права інтелектуальної власності в Україні та закордоном для представників малого та середнього бізнесу, стартапів, винахідників та креативних індустрій, повідомили у пресслужбі навчального закладу. 

Проєкт TISC від Всесвітньої організації інтелектуальної власності реалізується з 2009 року в понад вісімдесяти країнах світу. В Україні – з 2018 року на підставі Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) щодо створення Центрів підтримки технологій та інновацій в Україні. На базі Державного підприємства “Український інститут інтелектуальної власності” (Укрпатент) функціонує Центральний TISC, що координує діяльність мережі регіональних Центрів по Україні.

Перелік компетенцій TISC охоплює всі можливі питання набуття, використання та захисту інтелектуальної власності, а також суміжні питання, вирішення яких потребують заявники. Просвітницька діяльність TISC спрямована на збільшення рівня обізнаності із способами захисту інтелектуальної власності, виховання правової культури споживання ОПІВ в населення та поглиблення комунікації зі стейкхолдерами інноваційного та креативного середовища України.

“Варто відзначити, що Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” став першим на Полтавщині університетом, де розпочинає свою діяльність Центр підтримки технологій та інновацій. Відповідні центри з відпрацьованою моделлю вже вдалося апробувати упродовж останніх двох років, адже мова йде про створення інноваційної екосистеми локального рівня та її інтеграцію в глобальну міжнародну систему. Полтавська політехніка є чудовим прикладом створення максимально комфортних умов для занять освітньою, науковою та інноваційною творчістю. Серед ключових аспектів діяльності нашої компанії – розуміння унікальності будь-якого винаходу, його захист, отримання відповідного права власності та комерціалізація наукових досліджень”, – зазначив директор з питань розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності Укрпатенту Данило Цьвок.

 

Перейти до вмісту