Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині стартував II етап Всеукраїнського конкурсу захисту робіт МАН

26 березня у Полтавській ОДА відбулося урочисте відкриття 30-го обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення МАН.

Відкриття обласного етапу відбулось у дистанційному режимі.

“Нещодавно я переглядав добірку видатних українців. У заснуванні Києво-Могилянської академії, першими професорами Каразінського університету були вихідці з Полтавщини. Розробником WhatsApp є хлопець з Київщини. Тому коли чую, що видатні науковці змушені працювати за межами нашої країни, мені стає сумно. Думаю, що ви, молоді науковці, зробите все, щоб майбутнє держави було у ваших руках і воно було найкращим. Тому працюйте в інтересах української науки”, – побажав перший заступник голови Полтавської облради Олександр Лемешко.

“Те, що ви дійшли до другого етапу конкурсу, говорить про те, що ви відточували навички, знання, набули неабиякого досвіду. Наша країна потребує такої талановитої молоді для розбудови держави. Цей конкурс для когось стане хобі, для когось – професією, для когось – справою всього життя. Але все одно, участь у такому конкурсі — це досвід. Бажаю успіхів у захисті робіт, не хвилюйтеся і гідно покажіть, на що здатні!”, – звернувся до учасників перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

“Шановні діти, це велика честь для вас мати найвищу увагу від керівництва області. Розвивайте науку, знання, примножуйте свої здобутки, розвивайте нашу державу. Не змінюйте пріоритетів України, за ваші знання буде боротись кожна країна світу. Але сьогодні ваші знання потрібні українським людям”, – зазначив голова постійної комісії з питань освіти, науки та культури Полтавської обласної ради Олег Діденко.

Директор Департаменту освіти і науки ОДА Віта Ковальська повідомила, що цього року в обласному етапі змагатимуться 482 учасники із 17 районних наукових товариств, 6 міст Полтавщини та 8 закладів освіти області. На цьому етапі будуть представлені проєкти у 64 наукових секціях.

“Мені дуже приємно, що у 2020 році вперше в історії Полтавської МАН наша команда науковців зайняла почесне 5 місце на всеукраїнському рівні, отримавши загальних 45 балів. Дуже сподіваюся, що цьогорічні учасники не лише повторять цей результат, а навіть перевершать його”, – повідомила Віта Ковальська.

Директор Полтавської обласної Малої академії наук учнівської молоді Тамара Лахач розповіла, що у ХХ Міжнародній виставці Malaysia Technology Expo 2021 в Куала-Лумпур учениця 11 класу Полтавської гімназії №33 Олександра Балицька здобула “золото” у категорії “Asian Youth Innovation Awards 2021” з науковим дослідженням «Розробка мобільного додатку “Карта рослин-алергенів”.

За допомогою онлайн-зв’язку до конкурсантів звернулися випускники Полтавської МАН 2020 року, переможці ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, студентки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Діана та Карина Ожерельєви.

Система Orphus