Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині розробляють Регіональний план управління відходами

На Полтавщині розробляють нові програми підтримки підприємств, установ, організацій у сфері ЖКГ та Регіональний план управління відходами до 2030 року.

Про це йшлося під час круглого столу “Діяльність територіальних громад у сфері житлово-комунального господарства та енергоефективності”, у якому вззяли участь голови й представники територіальних громад, міст обласного значення, фахівці з питань житлово-комунального господарства, голови ОСББ. Провів онлайн-захід заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, повідомили у Полтавській ОДА.

Директорка Фонду енергоефективності Юлія Головатюк-Унгуряну розповіла про переваги й особливості програми “Енергодім”. Зазначила, що міста завдяки співпраці з Фондом отримують можливість стимулювати і прискорювати процес впровадження проєктів з енергоефективності в багатоквартирних будинках завдяки комплексному підходу.

“Вирішуються питання зменшення споживання енергоресурсів, покращення технічного стану будинків. Відповідно збільшується термін експлуатації, громадяни живуть у комфортніших умовах, – додала Юлія Головатюк-Унгуряну. – Основна перевага – зменшення витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Крім того, це вклад в екологію, у пом’якшення наслідків зміни клімату, бо зменшуються викиди СО2 в атмосферу повітря”.

Євген Греков зазначив, що облдержадміністрація допоможе в налагодженні співпраці між Фондом і територіальними громадами Полтавщини, щоб вони мали змогу скористатися можливостями співфінансування енергоефективних заходів. Розповів, що в області продовжена на 2021 рік програма підтримки ОСББ «Теплі кредити» з метою покриття недофінансованої частини, що залишилася з 2020-го.

“Ця програма фактично виконала свою функцію, можемо аналізувати її переваги і слабкі місця. Одне із завдань, які ставимо, – отримати зворотній зв’язок щодо дії цієї програми, а також залучити потенційних учасників робочої групи для підготовки нової. Робоча група зі створення нової програми підтримки підприємств, установ, організацій у сфері ЖКГ формується. Нова програма має бути ефективною й задовольняти потреби жителів як міст, так і сіл та селищ”, – сказав Євген Греков.

Начальник управління житлово-комунального господарства ОДА Едуард Рева додав, що важливі питання – забезпечення благоустрою населення й санітарна очистка населених пунктів.

“Нині ОДА розробляє Регіональний план управління відходами. Незабаром представимо перше бачення. Хотіли, щоб кожна територіальна громада знайшла своє місце в цьому плані, адже застосовуватиметься кластерний підхід, а це означає, що громади мають між собою співпрацювати для реалізації проєктів. Сміттєзвалище в кожній ТГ – шлях у нікуди, а захоронення відходів в ієрархії поводження з відходами – найнижчий рівень”, – зазначив Едуард Рева.

Додав, що потрібно приводити до ладу свердловини й мережі, за допомогою яких забезпечується водопостачання. В містах обласного значення мають бути розроблені й затверджені схеми теплопостачання.

“Облдержадміністрація, обласна рада готові допомагати територіальним громадам у їх розвитку. Діють профільні обласні програми щодо енергозбереження, поводження з твердими побутовими відходами, забезпечення питною водою. Цього року вони завершують роботу, тож працюємо над підготовкою проєктів нових профільних програм. Розробляємо і стратегічний документ – Регіональний план управління відходами до 2030 року. За ним область фактично формуватиме мережу вивезення, зберігання, переробки відходів. Опрацьований науковцями і фахівцями ОДА проєкт Плану надамо територіальним громадам для аналізу, обговорення й зворотного зв’язку, – сказав Євген Греков. – Дуже важливо, щоб робота у зазначених сферах проводилася комплексно: разом із новими обласними програмами у громадах мають працювати місцеві профільні програми, щоб жителі могли використовувати інструмент співфінансування з обласного й місцевих бюджетів”.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus