Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині проти COVID-19 вже вакцинували 170 медпрацівників, – Віктор Лисак

З 25 лютого в області розпочалося щеплення медичних працівників проти коронавірусної інфекції. На даний час працює одна мобільна бригада, яка пройшла підготовку з експертами ВООЗ. 4 – 5 березня виїде ще 10 бригад.

Про це під час апаратної наради повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

“Наша задача дотримуватись інструкцій та вимог вакцинації. За два дні на Полтавщині вакцинували 170 медичних працівників. Сьогодні щеплення проводитимуть у Полтаві, завтра у Кременчуці. Потім вакцинуватимуть медиків Лубен, Гадяча та Миргорода. Хотілося, щоб свідомість людей була вищою за будь-які амбіції”, – повідомив Віктор Лисак.

Директор Департаменту нагадав, що в області розроблена дорожня карта вакцинації проти коронавірусної інфекції. А також, як повідомив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, українці зможуть записатися до листа очікування на вакцинацію від COVID-19 через Дію.

“Щодо коронавірусної інфекції область залишається у стабільному стані. Але спостерігається поступове зростання захворюваності. Збільшилась  кількість проведених тестів, навіть у вихідні дні. Ми нічим не відрізняємося від інших регіонів України. Не хотілося, щоб ми потрапили до “червоної зони”, тому необхідно дотримуватись дистанції та носіння масок, особливо у громадському транспорті”, – розповів Лисак.

Читайте також: Шмигаль заявив, що протягом року усі охочі українці зможуть вакцинуватись проти COVID-19

За його словами, в інших країнах люди чітко дотримуються карантину.

“За добу кількість одужавших менша, ніж захворівших. У лікарнях 17,52% зайнятих ліжок. З 270 людей, які перебувають у лікарнях, 110 — у Полтаві. Лохвиці, Хоролу та Гадячу потрібно звернути увагу на дотримання карантину. В них стрімко зростає захворюваність. На сьогодні 67 людей знаходяться в палатах інтенсивної терапії. На апаратах ШВЛ перебувають 19 людей”, – зазначив Лисак.

Відмітив Лисак і зростання захворюваності на COVID-19 студентів. Серед дітей зросла захворюваність на ГРВІ. При цьому і на коронавірусну інфекцію вже хворіють 116 дітей.

“За нашою інформацією у дітей починає тяжко проходити коронавірусна пневмонія. Тому, дитячі лікарні мають перевірити підключення ліжок до кисню”, – зазначив Віктор Лисак.

Віктор Лисак закликав полтавців дотримуватись елементарних правил карантину, що дасть змогу регіону залишитись у “жовтій зоні” карантину.

Нагадаємо, у Полтавській області лабораторно підтвердили 97 нових випадків захворювання на COVID-19.

 

Система Orphus