Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині неоформленими працюють близько 56 тис. людей, – Сергій Щербак

Найбільш високий рівень нелегальної зайнятості у Полтавській області простежується у сферах сільського господарства, мисливства, лісового господарства, рибальства – 6,2%, оптової та роздрібної торгівлі – 6,1%, а також у будівництві – 6,7%.

Про використання незадекларованої праці говорили сьогодні на апаратній нараді у Полтавській облдержадміністрації.

“У Полтавській області наразі понад 500 тис. осіб зайнятого населення. При цьому, згідно з дослідженнями, понад 20% зайнятого населення повністю або частково не декларують трудові відносини з роботодавцем. Зокрема, у 2020 році кількість неформально зайнятого населення в області складала 56,6 тис. осіб”, – повідомив начальник Управління Держпраці у Полтавській області Сергій Щербак.

Він також зазначив, що Полтавська область відноситься до регіонів з найнижчим рівнем неформальної зайнятості населення.

Проте працювати є над чим. Інспектори управління Держпраці протягом січня-лютого 2021 року провели майже 600 інформаційно-роз′яснювальних заходи та здійснили 20 інспекційних відвідувань з питань трудових відносин. Після перевірок, вони виявили 9 роботодавців, які використовували працю 25 найманих працівників без укладення трудового договору.

“Попри карантинні обмеження, у грудні простежувалося збільшення кількості найманих працівників на 8 тис. 830 осіб, порівняно з січнем 2020 року. А це сприяло збільшенню суму сплаченого єдиного соціального внеску на 247,8 млн грн”, – поінформував Сергій Щербак.

У свою чергу голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов звернув увагу начальника Управління Держпраці у Полтавській області на необхідність співпрацювати з громадами, адже саме вони у першу чергу мають бути зацікавлені у легалізації праці та наповненні місцевих бюджетів.

На сьогодні у Полтавській області лише у 12 тергромадах створені 14 робочих місць інспекторів праці. Ці інспектори від моменту створення провели всього 7 заходів контролю.

Система Orphus