Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині є позитивна динаміка збільшення лісових насаджень, – Юрій Рогожинський

Наразі у Полтавській області позитивна динаміка збільшення лісистості становить 9%. Зокрема, кількість насаджень лісу на території Полтавщини збільшили, а рубати дерев стали менше.

Про це на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин розповів начальник відділу Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Рогожинський. Зокрема, він доповів депутатам про стан виконання обласної цільової програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини на період 2016 – 2025 роки» та оформлення лісовими господарствами правовстановлюючої документації на земельні ділянки лісогосподарського призначення.


“Загальні планові обсяги фінансування Програми “Ліси Полтавщини” за період з 2016 по 2020 роки становили 891 млн грн на 5 років. Фактично було спрямовано 1 млрд 300 млн грн. З них державний бюджет – 0, обласний – 21,3 млн грн, місцеві бюджету – близько 1 млн грн. Решта – це власні кошти підприємства”, – розповів Юрій Рогожинський.

За час дії програми площа вкритих лісовою рослинністю земель на Полтавщині збільшилася на 6 тис 588 га, зараз вона становить майже 200 тис. га. Загальний запас деревостанів збільшився на 1 млн і досяг показника 45 млн кубічних метрів деревини.

“Ми значно зменшили площу зрубів, зараз рубаємо менше. Якщо порівнювати з 2015 роком (до прийняття програми), то середньорічна площа суцільних зрубів була понад 1 200 га. Зараз це десь 1 100 га. Приміром, за 2015 рік ми зрубали 1050 га. Заготівля деревини теж зменшилася на 26%. Це, у першу чергу, пов’язано з законодавчими змінами. Відновлено 6 тис. 802 га лісу на суцільних зрубах. Тобто: все, що ми зрубали, посадили. Також додатково створено 1084 га нових лісів”, – повідомив Юрій Рогожинський.

За його словами, кошти обласного бюджету, виділені за даною Програмою, найбільше використали на створення лісових насаджень – 7 млн грн.; посилений пожежний захист лісів – 5 млн 583 тис грн; на придбання систем відеоспостереження; придбання двох малих лісопожежних комплексів (невеликі маневрені пожежні машини) та ін.


Також під час засідання члени постійної комісії розглянули питання про обрання кандидатури для включення до складу конкурсної комісії з визначення виконавців заходів, які проводяться на конкурсній основі, згідно Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року та про обговорення рекомендацій щодо обрахування мінімальної суми річного доходу, отриманого від самостійного обробітку одного гектара земельної ділянки (паю) на території Полтавської області.

Система Orphus