Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

На Луганщині засудили співробітника так званого “міністерства державної безпеки ЛНР”

Новоайдарським районним судом Луганської області в порядку спеціального судового провадження співробітника так званого “міністерства державної безпеки ЛНР” засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє пресслужба Луганської обласної прокуратури.

Стороною обвинувачення доведено, що на початку 2015 року мешканець міста Луганськ, працюючи у так званому “відділі військової контррозвідки МДБ ЛНР”, здійснював оперативно-розшукову та контррозвідувальну діяльність у військовій сфері на користь терористичної організації, виявляв осіб, які критикували створення “ЛНР” у соціальних мережах.

Зокрема, у 2017 році засуджений, перебуваючи на території КПВВ “Станиця Луганська” з боку тимчасово окупованої території Луганської області, при перевірці документів незаконно затримав громадянку України та примусово перевіз її до адміністративної будівлі “МДБ ЛНР”. Понад два тижні до неї застосовували психологічний тиск, тримали в кайданках та з мішком на голові, погрожували вбивством та розправою над рідними, завдавали фізичних страждань для отримання зізнання у співпраці з органами Служби безпеки України.

Цей факт відображено в Доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини за період з 16 травня по 15 серпня 2017 року.

“За принципової позиції прокурорів управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях у Луганській області та в умовах збройного конфлікту, Луганської обласної прокуратури особу визнано винним у вчиненні умисних дій, направлених на участь у діяльності терористичної організації, незаконному позбавленні волі та викраденні людини (ч. 1 ст. 146, ч. 1 ст. 258-3 КК України). Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими 3 управління Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях”, – йдеться у повідомленні.

 

Система Orphus