Ви тут:
Відео Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Лубенщині планують відкрити відділення гемодіалізу

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, перебуваючи з візитом у Лубенській громаді 1 березня, відвідав міську дитячу клінічну лікарню.

На її базі планують створити філію Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського, де проводитимуть процедуру діалізу хворих на хронічну ниркову недостатність для жителів Лубенського району та прилеглих населених пунктів.

“Ми оглянули приміщення дитячої лікарні, яке нині не використовується. Хочемо запропонувати Лубенській громаді створити там центр для надання послуг із гемодіалізу. Такі життєпідтримуючі процедури обов’язково мають бути доступними в незалежності від місця проживання. Нині такі послуги надаються лише в Полтаві. Ми маємо проект, щоб взяти в оренду частину приміщення, щоб там зробити відділення обласної клінічної лікарні. Щоб жителям Лубен отримати таку послугу у Полтаві, потрібно на цей витратити цілий день. Зараз все знаходиться на стадії проектування“, – сказав Олег Синєгубов.

Ініціативу щодо створення відділення гемодіалізу подала народний депутат України Анастасія Ляшенко.


За словами головного лікаря Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського Григорія Оксака, потрібно зробити одну залу на 6 апаратів та одну на 2 апарати для хворих гепатитом та іншими інфекційними хворобами.

“Потрібно виділити приміщення, де можуть відпочити співробітники, а також перевдягтись пацієнти. Реконструюючи це відділення, було б дуже зручно для пацієнтів. Є доступність до приміщення, тому що основна частина пацієнтів є маломобільними. До того ж територіальна доступність – Лубни знаходяться неподалік населених пунктів, де мешкають пацієнти”, – зазначив Григорій Оксак.

Система Orphus