Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Ми змогли не лише збити висоту перших двох хвиль, але й підготовленими зустріти третю, – Спетанов про пандемію

Час показав: наша стратегія була ефективною. Ми змогли не лише тримати руку на пульсі і збити висоту перших двох хвиль пандемії, але й підготовленими зустріти третю хвилю.

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Сьогодні в Україні є вакцина. І ми нарощуємо темпи вакцинації щодня, всупереч протидії коронавірусних колаборантів. Певен, ми вистоїмо, як у боротьбі з коронавірусним ворогом, так і в боротьбі з внутрішніми, політичними опонентами, які намагаються хайпанути на темі вакцини. Як кажуть – собака гавкає, а караван йде”, – сказав Степанов.

Нагадаємо, 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію у зв’язку з поширенням у світі коронавірусної інфекції COVID-19 SARS-CoV-2. 

На лінії вогню опинилися медики. Вони були на передовій боротьби з нікому невідомим вірусом. Коли ще не було ні масок, ні ліків, ні вакцини – вони робили все, щоб врятувати якомога більше життів.

І Україна, і світ зіштовхнулися з таким викликом вперше. У нас не було вибору, окрім як зміцнювати медицину, працювати на марші. Часто інтуїтивно, бо ніхто не знав напевно – як краще. Але запевняю: кожен, хто був на моєму місці, робив все, щоб врятувати якомога більше життів. Це було основним завданням. Наші карантинні заходи, які, до речі, були не найжорсткішими порівняно з іншими країнами, багато хто критикував. Не буду сперечатися, часи повного локдауну були дуже важкі. Але вони дали змогу уповільнити темпи поширення коронавірусної чуми, дати нам дорогоцінний час на перебудову розваленої медичної системи.

Система Orphus