Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

МОЗ планує розширити перелік видів трансплантації в Україні

Міністерство охорони здоров’я працює над удосконаленням системи трансплантації в Україні. З цією метою створили окрему робочу групу, що  займається питаннями розвитку високотехнологічної медичної допомоги й наразі опрацьовує два проєкти наказів МОЗ.

Вони покликані розширити можливості для виконання операцій із трансплантації, а також забезпечити чіткість усіх процесів.

Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Іващенко.

Проєкт наказу «Про затвердження положення про врегулювання діяльності трансплант-координаторів» чітко прописує єдині критерії та порядок постановлення осіб, яким потрібна трансплантація, у листок очікування на операцію.

«Це дасть можливість застосовувати єдині підходи до постановлення в листок очікування в будь-якому центрі трансплантації в Україні. Також визначаються дії медичного персоналу після сформованої пари донор-реципієнт та механізм взаємодії із єдиною державною інформаційною системою трансплантації», – зазначив Ігор Іващенко.

Також робоча група опрацювала проєкт наказу «Деякі питання організації посмертного донорства», який урегульовує взаємодію всіх учасників процесу трансплантації. Це, зокрема, визначення чітких дій трансплант-координаторів у лікарнях у випадку наявності потенційного донора. Також документом затверджується склад бригади вилучення анатомічних матеріалів. До них будуть залучати лікарів-комбустіологів, тобто хірургів, котрі спеціалізуються на опіках. Це дасть можливість забезпечити використання донорської шкіри для лікування в опікових центрах.

«Крім того, наказом розширюється перелік анатомічних матеріалів, дозволених до вилучення, що створює передумови для нових видів трансплантації, які до цього часу в Україні не здійснювали», – сказав Ігор Іващенко.

Система Orphus