Ви тут:
Суспільство Україна 

Мінреінтерграції виплатило допомогу 38 українцям незаконно позбавленим волі та звільнених із полону РФ

Міжвідомча комісія з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист під час засідання 30 березня ухвалила рішення  про виділення матеріальної допомоги ще 38-ми українським громадянам.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Зокрема, виплати у розмірі 100 тисяч гривень отримають 15 родин незаконно ув’язнених окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації українських громадян, які наразі знаходяться за ґратами.

Окрім цього, виплати по 100 тисяч гривень отримають ще 23 українських громадян, раніше звільнених з російського полону.

Таким чином, 3,8  мільйона гривень будуть спрямовані на відповідні виплати.

У вересні 2020 року Мінреінтеграції відновило роботу Міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Так, у 2020 році матеріальну допомогу від держави отримали 116 сімей. Загальна сума виплат становить 11,6 мільйона гривень

“Рішення про виділення коштів фактично є додатковим інструментом публічної фіксації відповідальності Російської Федерації як держави-агресора, за порушення прав українських громадян і подальшого відновлення їх на рівні інституцій Європейського суду з прав людини”, – йдеться у повідомленні.

Фото: АрміяInform

Система Orphus