Ви тут:
Суспільство Україна 

Мін’юст подав апеляцію у справі про скасування нової редакції правопису

12 березня Міністерство юстиції подало апеляційну скаргу до Шостого апеляційного адміністративного суду у справі про визнання протиправною та нечинною постанови Кабінету Міністрів України, якою було схвалено нову редакцію “Українського правопису”.

Про це повідомили у пресслужбі Мін’юсту.

“Представляючи інтереси Уряду, ми вважаємо незаконним відповідне рішення ОАСК та почали процедуру його оскарження в апеляційній інстанції. На підставі норм Закону “Про Кабінет Міністрів України”, Уряд наділений повноваженнями щодо забезпечення проведення державної політики у сфері розвитку та функціонування державної мови у всіх галузях, а також повноваженнями щодо спрямування та координації роботи міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у вказаній сфері. Тож, при прийнятті постанови щодо правопису, Кабмін мав повноваження щодо схвалення його нової редакції”, – розповіла заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць.

Читайте також: Уряд має залізобетонно довести свою чітку позицію, – Кремінь про скасування нової редакції правопису 

Крім того, за її словами, позивачі у цій справі не навели жодних доказів того, що цією постановою Уряду були порушені їхні власні права, свободи та інтереси.

Нагадаємо, 28 січня 2021 року Окружний адмінсуд Києва задовольнив відповідний позов, обґрунтовуючи рішення тим, що Кабмін при прийнятті постанови діяв поза межами власних повноважень, встановлених Конституцією та законами України.

Водночас, Національна комісія зі стандартів державної мови стверджувала, що український правопис є чинним.

Система Orphus