Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Медогляд школяра: що потрібно знати

Вже зовсім скоро батьки першачків подаватимуть документи до школи. А разом з ними медичні довідки № 086-1/о – у якій міститься висновок про стан здоров’я дитини, діагноз, групу на фізкультурі та 063 – з інформацією про зроблені профілактичні щеплення.

Як повідомили у Національній службі здоров’я, такі довідки видає сімейний лікар або педіатр із яким в дитини укладена декларація. Також цей лікар направляє учня до вузьких спеціалістів, чиї висновки також потрібні для огляду.

Перед вступом у перший клас потрібно відвідати таких лікарів та пройти такі аналізи:

– дитячий хірург;
– дитячий ортопед-травматолог;
-дитячий офтальмолог;
– стоматолог;
– інші спеціалісти за показаннями;
– аналіз крові на гемоглобін;
– інші аналізи за показаннями.

Читайте також: Чи можна дитині піти до школи і садка без щеплень: роз’яснення Мін’юсту

Медогляд для учнів 2-11 класів. Діти, які вже навчаються в школі, мають проходити медичний огляд один раз на рік, але не обов’язково робити це перед самим навчальним роком. Можна перенести похід до лікаря на будь-який інший час, щоб не утворювати черг перед 1 вересня. Із 7 до 17 років вузьких спеціалістів та аналізи потрібно проходити лише за необхідністю. Потрібні консультації та аналізи для кожного віку підкаже педіатр чи сімейний лікар, який направляє на огляд.

“Медичні огляди учнів входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними. Для консультації вузьких спеціалістів педіатр чи сімейний лікар створить електронне направлення. З ним потрібно звернутись до будь-якого медичного закладу, який має договір з НСЗУ на надання амбулаторної допомоги. Нагадуємо, що направлення не потрібне для гінеколога дитячого та підліткового віку, підліткового психіатра, нарколога, дитячого стоматолога та лікаря, в якого під наглядом перебуває дитина з хронічними захворюваннями”, – йдеться у повідомленні НСЗУ.

 

Система Orphus