Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Кременчуцький ліцей отримає “Бібліотеку сержанта”

Кременчуцький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою отримає свою “Бібліотеку Сержанта” в межах спільного проєкту ГО “Реформація”, УКФ та видавництва “Наш Формат”.

19 березня о 14.00 відбудеться урочиста передача книг Кременчуцькому ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою в межах проєкту “Бібліотека Сержанта” за підтримки УКФ та видавництва “Наш Формат”.

Бібліотеки військових навчальних закладів мають бідні та застарілі фонди, переважно укомплектовані радянською книжковою продукцією. Тому ГО “Реформація” створила проєкт “Бібліотека Сержанта”, який спрямований на поповнення бібліотек військових навчальних закладів сучасними зразками інтелектуальної прози та корисною науково-популярною літературою. За підтримки Українського Культурного Фонду та видавництва “Наш Формат” до квітня 2021 року 7 ВНЗ отримають книги.  Вже з оновленими бібліотеками: Військовий інститут танкових військ (м. Харків), Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою “Патріот” (м. Есхар), Глухівський ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою та Військово-морський ліцей імені віце-адмірала В.Безкоровайного (м. Одеса).

Книги з військової стратегії та тактики, історичні розвідки та твори з політології, мемуари і біографії світових лідерів, твори ветеранів українсько-російської війни, актуальну психологічну літературу відібрала робоча група ГО “Реформація”. Всього 750 примірників книг від різних українських видавництв.

“Ми хочемо, щоб з ліцеїстів та курсантів виросла майбутня військова еліта України”, – наголошує координаторка проєкту Антоніна Артамонова.

Також у стінах ліцею відбудеться зустріч курсантів з ветераном АТО Олександром Чубом. Олександр Чуб – доброволець ДУК, один з героїв фільму Леоніда Кантера “Добровольці Божої Чоти”, учасник “Ігор Нескорених”, ініціатор створення та головний інструктор дитячого табору “Строкаті Єноти”.

“Я вважаю, що звання військового – це певний вибір, навичка, уміння підпорядковуватись і це не формується за короткий строк. Баланс між дисципліною та критичним мисленням має виховуватись, зокрема, і через читання книжок”, – впевнений Олександр Чуб.

“Бібліотека Сержанта” – проєкт ГО “Реформація”, що має на меті забезпечити військові навчальні заклади України (ВНЗ) світоглядною, професійною, мотиваційною, сучасною літературою. По 2–3 примірники 300 найменувань книг від різних видавництв України отримають 26 ВНЗ. 

У червні 2020 року Львівський ліцей імені Героїв Крут першим отримав 600 книг тематичної літератури в межах проєкту “Бібліотека Сержанта”, кошти на які вдалось зібрати завдяки внескам небайдужих українців. 

У грудні 2020 року Луганський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою “Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії” отримав 520 книг. 

 

Система Orphus