Кінець історії чемпіонів світу: Йоахім Льов залишає збірну Німеччини

За його керівництва збірна Німеччини виграла Чемпіонат світу з футболу 2014 року, перемігши у фіналі Аргентину з Ліонелем Мессі.

Про це повідомляє офіційний твіттер збірної Німеччини.

“Йоахім Льов залишає збірну Німеччини після Євро 2020”, – йдеться у повідомленні.

1 серпня 2004 року Лев став помічником нового головного тренера збірної Німеччини Юргена Клінсманна, який прийшов на зміну Руді Феллеру. У збірній при Клінсманні Лев виконував роль тактика, доповнюючи атакувальну стратегію головного тренера. У червні 2005 року збірна Німеччини зайняла третє місце на Кубку Конфедерацій в Німеччині, поступившись у драматичному півфіналі бразильцям 2:3, а в матчі за третє місце перегравши мексиканців в додатковий час 4:3. Вже тоді сформувався гостроатакуючий стиль німців, які забили в 5 матчах турніру 15 м’ячів, зокрема по 2 рази забивши Бразилії та Аргентині.

На чемпіонаті світу 2006 року в Німеччині господарі виграли всі 3 матчі у своїй групі (Коста-Рика – 4:2, Польща – 1:0, Еквадор – 3:0). У 1/8 фіналу дубль Лукаса Подольскі приніс перемогу над Швецією (2:0). У чвертьфіналі на Олімпійському стадіоні в Берліні у драматичному матчі по пенальті була переможена збірна Аргентини (1:1, 4:2 по пен.). У півфіналі німці поступилися в додатковий час збірній Італії, що забила 2 м’ячі на 119-й і 120-й хвилинах. Це була перша в історії поразка збірної Німеччини в Дортмунді. У матчі за третє місце німці упевнено переграли команду Португалії (3:1).

Після чемпіонату світу Клінсманн вирішив не продовжувати контракт зі збірною і новим наставником збірної Німеччини став Лев. Йоахіму дісталася по суті вже сформована команда, в якій процес зміни поколінь був завершений ще в період роботи Клінсманна. Лев відразу заявив, що дотримуватиметься того напряму, який був вибраний разом з Клінсманном. Йоахім дотримується традиційної для німців схеми 4-4-2, з одним опорним півзахисником і сильними флангами.

HAMBURG, GERMANY – SEPTEMBER 06: Juergen Klinsmann, former Germany player speaks with Joachim Loew, Manager of Germany prior to the UEFA Euro 2020 qualifier match between Germany and Netherlands at Volksparkstadion on September 06, 2019 in Hamburg, Germany. (Photo by Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images)

Після ЧС-2010 Лев продовжив контракт зі збірною до закінчення Євро-2012, на якому німці дійшли до півфіналу, вигравши всі чотири матчі. Однак на цей раз дорогу до чемпіонства німецької збірної перегородила збірна Італії (1:2). Зате на ЧС-2014 збірна Німеччини нарешті зуміла домогтися тріумфу і виграти свій четвертий титул чемпіона світу. У півфіналі турніру підопічні Льова сенсаційно розгромили господарів турніру бразильців з рахунком 7: 1, а в фіналі завдяки єдиному м’ячу Маріо Гетце, забитому в додатковий час, перемогли ще одну американську команду – збірну Аргентини.