Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Кіберполіція викрила 26-річного чоловіка на незаконних операціях з електронними грошима

Працівники Департаменту кіберполіції, УПК в Харківській області спільно зі слідчими ГСУ викрили 26-річного чоловіка у неправомірному використанні електронних грошей.

Про це повідомляє пресслужба Департаменту кіберполіції.

Кіберполіція встановила, що чоловік створив та адміністрував сайт, на якому рекламував послуги з онлайн обміну електронних грошей, криптовалюти та проводив фінансові операції з електронними грошима російських платіжних систем, заборонених на території України. 

Для підвищення прибутковості онлайн-обмінника фігурант здійснював DDos-атаки на сайти з надання онлайн-обміну своїх конкурентів.

Для цього зловмисник використовував власні Телеграм-акаунти, готівку видавав клієнтам через власну мережу стаціонарних пунктів обміну валют в Харкові.

Громадяни, які бажали здійснити фінансові операції з електронними грошима, оформлювали заявку на Телеграм-каналі фігуранта. Клієнт перераховував кошти на банківський рахунок чоловіка  в національній валюті та отримував еквівалент на електронні чи криптогаманці заборонених платіжних систем, або отримував готівку в пункті обміну валют.

Зазвичай вказані електронні платіжні системи використовуються злочинцями для протиправної діяльності та відмивання коштів, здобутих злочинним шляхом, у зв’язку із неможливістю відстеження їх походження.

Правоохоронці провели обшуки у чоловіка вдома, пунктах обміну валют, в результаті чого вилучили комп’ютерну техніку, термінали мобільного зв’язку. 

“За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 200 (Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення),  ч. 3 ст. 190 (Шахрайство), ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України. Чоловіку загрожує позбавленням волі на строк до восьми років. Досудове слідство триває. Процесуальне керівництво у кримінальному проваджені здійснює Офіс Генерального прокурора”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Кіберполіція 

Система Orphus