Ви тут:

Хто придумав підгузки

Одноразовий підгузок — вид нижньої білизни в якому використовується суперабсорбент. Підгузки призначені для поглинання сечі.

В інтернет-магазині viridis.ua ви можете купити підгузки різних виробників, таких як:

  • Baby Happy;
  • Goon;
  • Libero;
  • Moony;
  • Merries.

Виникнення ідеї

Першою про полегшення долі молодих батьків задумалася американська винахідниця Маріон Донован. У 1946 році, використовуючи водонепроникні фіранки для ванної, вона пошила чохол для пелюшок, що оберігає простирадла в дитячому ліжечку від намокання. Фінальна версія була зроблена з парашутного нейлону і мала пластикові кнопки, що використовувалися як застібки. У 1951 році Маріон отримала патент на свій винахід, який став користуватися популярністю. А ось спроби створити одноразові вбираючі пелюшки на паперовій основі зазнали невдачі: компанії, до яких звернулася Маріон, просто підняли її на сміх, заявивши, що «це непрактично і нікому не потрібно».

Від чипсів до підгузків

У 1957 році естафетну паличку, що випала з рук Донован, підхопив Віктор Міллс — один з провідних хіміків Procter & Gamble. На той час він пропрацював в компанії 31 рік і завдяки своїм дотепним рішенням, які перетворювали проблемні продукти в бестселери, заслужив репутацію людини, здатної творити чудеса (зокрема, він розробив технологію виробництва чипсів Pringles). Не дивно, що саме Міллсу було адресовано прохання керівництва. P & G недавно придбала компанію Charmin Paper Company і потребувала ідей щодо випуску продукції з паперу.

Віктор на той час став дідусем, тому ідея одноразових паперових підгузків була йому близька. Він проконсультувався з педіатрами, які палко схвалили його пропозицію. Дослідницький відділ P & G відправився в магазин іграшок, де придбав декілька Betsy Wetsy — популярних на той час ляльок, що «пісяють». Саме на них тестувалися одноразові вбираючі підгузки. А незабаром почалися випробування на людях — власне, на трьох онуках Міллса і двійнятах його колеги Боба Дункана. Перші підгузки були досить простими: квадратні шматки вбираючого паперу з покриттям із поліетилену та кріпленням за допомогою шпильок. Вони коштували, в перерахунку на сьогоднішні гроші, приблизно пів долара за штуку. Але навіть в такому вигляді вони зробили справжню революцію, коли були випущені на ринок в штаті Іллінойс в 1961 році.

Промислове виробництво

На глобальний ринок новий продукт вийшов під маркою Pampers на початку 1970-х років і відразу ж став справжнім хітом. Надалі папір замінили суперабсорбентом, розробленим наприкінці 1960-х років хіміками компаній Johnson & Johnson і Dow Chemical. Зараз в світі щорічно продається 30 млрд одноразових підгузків.

Система Orphus