Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Хотілося б побачити реальну співпрацю управління лісового господарства з органами місцевого самоврядування та правоохоронцями”, – Олег Синєгубов

Під час апаратної наради у Полтавській ОДА розповіли про стан виконання обласної цільової програми комплексного розвитку лісового господарства “Ліси Полтавщини на період 2016-2025 роки” та оформлення лісгоспами правовстановлюючої документації на земельні ділянки лісогосподарського призначення.

З 2015 року, відколи діє програма, площа земель вкритих лісовою рослинністю збільшилась на 6588 га. Для раннього виявлення лісових пожеж встановлено 26 телевізійних систем. На виконання програми спрямовано 1355,09 млн грн, з них: із обласного бюджету – 21,35 млн грн, місцевих – 0,78 млн грн, власних коштів підприємства – 1332,96 млн грн.

Оптимізували структуру господарювання шляхом припинення двох підприємств — ДП “Полтаваоблагроліс” та ДП “Лубенське військове лісництво”. А Гадяцький та Миргородський лісгоспи сертифікували відповідно до міжнародних вимог лісового господарства, які у своїй господарській діяльності не наносять шкоди довкіллю.

За 2020 рік створено 127 га лісу, що становить 36% від запланованого. З початку дії Програми спостерігається недовиконання обсягів захисного лісорозведення (створення нових лісів). Із запланованих 1645 га фактично висаджено 1084 га нових лісів, що становить 66%.

“У лісових розсадниках вирощено 9,2 млн шт. сіянців в асортименті 37 лісових порід, що становить 77% від загального завдання програми. Недовиконання цих показників відбувається через те, що немає потреби у садівному матеріалі. Станом на 2015 рік планувалось створювати більше нових лісів. Відповідно, виробничі потужності розраховувались на більшу потужність. Але зараз недостатньо площ для садіння лісових культур”, – зазначив перший заступник начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Тенянко.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов поцікавився незаконними вирубками, які здійснюються на території області. За словами Олексія Тенянка, за 2020 рік зафіксовано 439 кубів таких рубок.

Цю проблему також прокоментувала народний депутат України Анастасія Ляшенко.

“Мала змогу особисто спостерігати за масовим випилюванням лісів на території Лубенського району. Готую чергові звернення з ситуації, що склалася. Зовсім очевидно, що на Полтавщині з цим є проблеми, і їх треба вирішувати”, – сказала Анастасія Ляшенко.

Олег Синєгубов повідомив, що роботу Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства визнають незадовільною щодо виконання програми. Тому звертатимуться до профільних відомств у Києві.

“Насправді масштаби незаконної рубки лісів на Полтавщині вражають. Доказом того є звернення й скарги, що систематично надходять до нас із районів. Хотілося б побачити зацікавленість і реальну співпрацю управління лісового господарства з органами місцевого самоврядування та правоохоронними структурами в цьому напрямку. Ця програма є актуальною і важливою. Однак та робота, яка проведена, свідчить про те, що маємо визнати роботу управління незадовільною щодо взаємодії і реалізації такої програми. Упродовж року спостерігаю за підприємством та маю багато запитань. Але кроку назустріч щодо виправлення ситуації немає. За підсумками роботи обласного управління будемо звертатись до керівництва у Києві”, – зазначив Синєгубов.

Система Orphus