Ви тут:
Суспільство Україна 

Головний лікар лікарні ім. Мечникова розповів про важку ситуацію з COVID-19 та наслідки хвороби

Вчора ще людина не вірила в COVID-19, а сьогодні вже не може ступити крок самостійно. Родичі цих пацієнтів божеволіють, пишуть записки, чекають повідомлень від лікуючого лікаря, постійно телефонують вдень і вночі. У вкрай важкому стані хворі можуть перебувати до декількох тижнів на апараті ШВЛ.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав головний лікар Дніпровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова Сергій Риженко.

Ми виписали пацієнта, який надходив у термінальному стані. Йому 54 роки. Ураження легень – понад 80%. Одразу взятий на ІВЛ. Прогресувала серцева, а за нею і ниркова недостатність. Протягом 48 годин проводився гострий діаліз. Через 7 діб успішно знятий з ШВЛ. На 16-й день переведений в КОВІД-терапію. На 24 день виписаний на амбулаторне лікування. Все – завдяки найсучаснішим технологіям лікування коронавірусної пневмонії.

Навіть після легкої форми КОВІДа можуть бути важкі наслідки – страхи, тривожність, почуття втоми, яке не проходить. Біль у грудях, суглобах, лихоманка, задишка, депресія.

Коронавірусні проблеми не завжди закінчуються, як тільки ПЛР-тест показав негативний результат. Лабораторія Мечникова підтверджує – як мінімум у 20% людей, що перехворіли на коронавірусну інфекцію, не виробляються антитіла.

“Ми стверджуємо, що до 80% людей не можуть позбутися симптомів COVID-19 протягом декількох місяців. Ці люди лікуються в наших кардіологічних та неврологічних відділеннях Мечникова. Перед нашими лікарями Мечникова ніколи не стояв вибір, кого рятувати. Зараз, коли нас накриває третя хвиля, потрібно вакцинуватися. 160 лікарів Мечникова провакцинувалися. Реанімації Мечникова вже не витримують навантаження. Хворі продовжують надходити, стало більше пацієнтів у важкому стані. Через спалах зараження реаніматологи працюють на межі можливостей. Сьогодні в реанімації Мечникова 25 вкрай важких пацієнтів, 2 – перебувають на ШВЛ і на препаратах, які підтримують всі життєві функції, в медицині ці стани називають термінальні. Всього в КОВІД-відділенні Мечникова перебуває 110 важких пацієнтів, це найвищий показник одночасного перебування хворих з початку епідемії”, – написав Риженко.

Фото: Facebook

Система Orphus