Ви тут:

Гербіциди та їх види

Для чого застосовують гербіциди

Бур’яни заважають нормальному розвитку культурних рослин. Боротися з ними вручну нелегко. Навіть якщо систематично викопувати бур’яни з корінням із землі, насіння із сусідніх ділянок може потрапити на чисту землю і знову там прорости.

Гербіциди — це спеціалізовані препарати, розроблені для знищення бур’янів. Вони можуть мати різний механізм дії, але завжди відмінно справляються зі своїм завданням.

Широкий вибір різноманітних гербіцидів представлено на сайті .

Види гербіцидів

Коли ділянку заполонили бур’яни, потрібно вживати кардинальних заходів для їх усунення. Адже бур’яни не тільки псують город естетично, але також:

  • засмічують землю;
  • забирають поживні речовини у культурних рослин;
  • висмоктують вологу;
  • деформують коренеплоди.

Гербіциди — кардинальний метод для того, щоб позбутися бур’янів. Правда, вони можуть нашкодити і корисним культурам, якщо використовувати їх неправильно. Але перед тим, як вивчати процес обробки бур’янів гербіцидами, необхідно ознайомитися з їх різновидами.

Усі гербіциди діляться на дві великі групи.

  1. Гербіциди суцільної дії, які знищують будь-яку рослинність на ділянці, де використовуються. Саме тому вони застосовуються на землі, на якій ще нічого не засіяно, нічого не росте (корисного) або коли врожай вже зібрано. Такими препаратами повністю очищають ґрунт, а вже потім, через певний час, використовують його для вирощування певних культур.
  2. Гербіциди вибіркової дії, вони ж селективні, що діють тільки на певні види рослин. Їх застосовують на ділянках, де вже ростуть якісь корисні культури і є бур’яни. Препарат знищує бур’яни, не завдаючи шкоди сільгоспкультурам.

Також гербіциди розподіляються на кілька видів за типом дії.

  • Контактні гербіциди знищують ту частину рослин, на яку потрапляють. Тобто при обробці зверху вони вбивають наземну частину, але корінь залишається недоторканим.
  • Системні препарати підходять для бур’янів будь-якого типу, навіть з добре розвиненою кореневою системою, що сягає в глибину ґрунту. Під час обробки активна речовина проникає в рослину і поширюється по ній навіть до найдрібніших корінців, провокуючи поступове відмирання.
  • Ґрунтові. Такі препарати наносяться на зволожену, перекопану землю та створюють щось на зразок захисного шару, на якому не можуть проростати бур’яни. А ось сільгоспкультури цілком нормально ростуть, приносячи нормальний урожай.
  • Листові гербіциди від бур’янів застосовують поверх листочків рослин. Ними обприскують або поливають зверху бур’яни. Після цього їх зростання зупиняється, і вони поступово відмирають. Використовуються для знищення практично будь-яких бур’янів.

Система Orphus