Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

Функціонування очисних споруд потрібно вирішувати комплексно, – Греков у Хорольській громаді

У Хорольській громаді заступник голови Полтавської облдержадміністрації Євген Греков на зустрічі з керівництвом міста, РДА, представниками ТОВ “Хорольський завод дитячого харчування”, фахівцями  управління ЖКГ ОДА та “Полтававодоканалу” обговорили питання функціонування місцевих очисних споруд, які обслуговують місто і підприємство

Як повідомили у Полтавській ОДА, учасники наради виїхали на місце й оглянули стан об’єкта. Погодилися, що очисні потребують модернізації й потрібно розглядати варіанти їх осучаснення. Євген Греков наголосив, що необхідна стратегія розвитку житлово-комунального господарства міста.

Заступник директора ТОВ “Хорольський завод дитячого харчування” Юрій Гулєнцов розповів, що товариство є власником очисних споруд. Вони розміщені за межами населеного пункту на площі близько 8 гектарів. У 2019 році між підприємством і ОДА як розпорядником земель державної власності за межами населених пунктів було підписано договір про оренду землі та додаткову угоду, де зазначено, що підприємство зобов’язується провести нормативно-грошову оцінку земельної ділянки. Товариство це зобов’язання виконало. Після її проведення оціночна вартість ділянки збільшилася майже до 30 мільйонів гривень. Визначена договором ставка оренди – 10 відсотків.

“Половина від усіх стоків на очисні надходить від населення, інша половина – від потужностей заводу. Розмір орендної плати з нового розрахунку тягне за собою суттєве збільшення тарифу на очистку стічних вод. Орендна плата становить 65 відсотків від питомої ваги в структурі собівартості тарифу”, – поінформував Юрій Гулєнцов.

Євген Греков зазначив, що очисні експлуатуються близько півстоліття й потребують осучаснення. Водночас це питання комплексне й без стратегічного бачення вирішувати його неефективно.

“Є кілька моментів. Перший – технічний – відсутність модернізації й занедбаний техстан цих споруд, які обслуговують місто й місцеве підприємство. Другий – економічний – тарифи і складова на утримання об’єкта, – сказав Євген Греков. – Після проведення нормативно-грошової оцінки земель, на яких розташовані очисні споруди, міська влада отримуватиме додатковий ресурс – 2,9 мільйона гривень щорічно. За рахунок цих коштів можливо залишити тариф для населення на тому рівні, що він є, шляхом компенсації різниці вартості тарифу, а іншу частину залучити на розвиток інфраструктури житлово-комунального господарства. Водночас у громади має бути стратегічне бачення розвитку цієї сфери, щоб потім розуміти, які ресурси можна у перспективі акумулювати для модернізації очисних споруд”.

Після наради Євген Греков відвідав ПрАТ “Хорольський механічний завод”, оглянув потужності підприємства.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus