Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Фермерські господарства – опора нашої області, – Олег Синєгубов

Відбулося засідання координаційної ради при голові облдержадміністрації з питань розвитку фермерства на Полтавщині. Розглянули актуальні питання, які порушують аграрії. 

Відкрив засідання голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

“Фермерські господарства – опора нашої області. Їхній вклад у розвиток регіону – це не тільки вирощена продукція і створені робочі місця, а й великий обсяг сплачених податків. У межах співпраці з фермерськими господарствами була розроблена й затверджена Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року, – зазначив Олег Синєгубов. – Наша координаційна рада створена для обговорення й вирішення актуальних питань, які турбують фермерів. Є співпраця з народними депутатами, урядом. Можемо спільно звертатися до них із нашими пропозиціями”. 

Олег Синєгубов ініціював розширення практики проведення тематичних зустрічей, семінарів, лекторіїв для фермерів із питань, які їх цікавлять.

Голова Асоціації фермерів та приватних землевласників відродження Полтавщини Василь Бурлака наголосив, що серед питань, які хвилюють аграріїв – сфера земельних відносин, робота з Держгеокадастром, а також блокування податкових накладних, ліцензування зберігання пального. 

 

Фахівці ГУ Державної податкової служи у Полтавській області, Управління Держпраці в Полтавській області, ГУ Держгеокадастру у Полтавській області надавали учасникам зустрічі роз’яснення та відповідали на їхні запитання. 

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков наголосив, що кілька тематичних нарад щодо блокування податкових накладних провели на рівні Мінекономіки. 

“Бачимо й судову практику, де фермерські господарства оскаржують рішення податкових органів, причому успішно. Це свідчить, що були порушення при прийнятті рішень податковою службою. Звернемося до ДПС за фактами, де рішення суду тривалий час не виконуються, а також щодо притягнення до відповідальності осіб, які допустили відповідні порушення при прийнятті рішень, – зазначив Євген Греков. – Процедура отримання ліцензії на право зберігання пального доволі проста, її потрібно пройти, адже це дотримання законодавчих вимог. Зберігання пального розглядається не тільки в податковій площині. Це ще й потенційно небезпечні об’єкти, тож мають бути виконані вимоги у сфері охорони праці, екологічної безпеки. В області продовжує функціонувати постійно діюча робоча група з питань ліквідації нелегального обігу та нелегальної торгівлі нафтопродуктами. У межах співпраці між структурними підрозділами ОДА, РДА та територіальними громадами проводилося інформування всіх суб’єктів, у кого є склади зберігання пального, щодо необхідності оформлення на них відповідних документів – ліцензій на зберігання”. 

Фермери звернули увагу, що пальне вони часом використовують для потреб місцевих громад, на території яких вони господарюють, наприклад, щоб розчистити сніг узимку, але це вважається реалізацією пального і є підставою для нарахування штрафів, тому вважають за потрібне внести зміни у відповідні нормативно-правові акти. Крім того, пропонують пом’якшити норми зберігання пального, адже такі ж, за їх словами, встановлені і до заправних станцій, де зберігаються значно більші об’єми пального. 

Євген Греков зазначив, що за підсумками засідання відповідні матеріали і пропозиції направлять профільним органам для опрацювання та прийняття відповідних рішень. Наголосив, що співпраця з Асоціацією фермерів щодо проведення круглих столів, нарад є, тож можна тематичні зустрічі, семінари з актуальних питань організовувати частіше, залучаючи фахівців структурних підрозділів ОДА, територіальних підрозділів ЦОВВ. Найважливіші питання традиційно розглядатимуть на засіданнях координаційної ради.

Система Orphus