Ви тут:
Спорт Суспільство 

Експрезидента ФІФА відсторонили від футболу на майже 7 років

Колишній президент Міжнародної федерації футболу (ФІФА) Йозеф Блаттер і колишній генеральний секретар організації Жером Вальке не зможуть займатись футбольною діяльністю протягом майже 7 наступних років. Вони порушили Кодекс етики ФІФА.

Про це повідомляє офіційний сайт FIFA .

Йозеф Блаттер та Жером Вальке будуть поза футболом протягом 6 років і 8 місяців. Їх звинувачували у фінансових махінаціях та корупції, зокрема у порушеннях під час будівництва Музею футболу у Цюріху (Швейцарія).

Розслідування щодо колишніх чиновників організації зокрема стосувалося питань про виплати преміальних у змаганнях під егідою ФІФА, різних поправках і продовження трудових договорів, а також відшкодування приватних судових витрат у справі Вальке.

Цікаво, що восени 2015 року 85-річний Блаттер раніше залишив посаду очільника якраз через корупційний скандал. Швейцарець незаконно перевів 2 мільйони швейцарських франків тодішньому главі УЄФА Мішелю Платіні. Спочатку повертатися в спортивну діяльність Блаттеру заборонили на вісім років, але після розгляду апеляції термін скоротили до шести років. Загалом керував ФІФА з 1998-го по 2015 рік.

Система Orphus