Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Дві школи на Полтавщині увійшли до сотні кращих шкіл України за версією видання “Фокус”

У 2022 році реформа Нової української школи дійде до п’ятих класів. У 2024-му мережу шкіл повинні оптимізувати і підготувати до реформи старшої школи.

За планом навчальні заклади повинні розділитися на початкові школи і гімназії, які навчають до девʼятого класу, учнів старших класів навчатимуть в академічних і професійних ліцеях.

Тим часом, наразі спостерігається розрив в якості навчання між міськими і сільськими школами в Україні. Видання “Фокус” склало рейтинг “100 кращих шкіл України”, який показує, що у переважній більшості регіонів країни кращі школи зосереджені в обласних центрах, а в області — лише кілька, а то і зовсім жодної. 

З Полтавщини до рейтингу потрапили дві школи. Ліцей №1 ім. І.П. Котляревського (м. Полтава) посів 83 місце з середнім балом 168,87. Заклад вперше потрапив до рейтингу.

А на 95 місці опинився науковий ліцей №3 (м. Полтава) з середнім балом 167,68. Варто зазначити, що порівняно з попереднім роком, цього разу ліцей опустився у рейтингу на 48 позицій.

Довідково. Вихідними даними для розрахунку рейтингу стали результати ЗНО-2020 Українського центру оцінювання якості освіти. При розрахунку враховувалися дані тільки по тим учням, які відзначені в показниках УЦОЯО як випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2020 року, а також отримали оцінки, рівні 0 або від 100 до 200 балів, як це передбачено правилами підрахунку балів ЗНО.

Система Orphus