Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Дорогу Бориспіль-Полтава ремонтуватимуть із залученням приватного фінансування

Міністерство інфраструктури переходить до нового етапу реалізації Першої програми державно-приватного партнерства у дорожній галузі. 

Найближчим часом розпочнуться переговори з міжнародними фінансовими організаціями щодо виділення фінансування для розробки ТЕО та тендерної документації за першими пілотними проектами. Це 6 ділянок доріг загальною протяжністю 1400 км, які відібрали для реалізації у рамках цієї Програми на першому етапі. 

“Ми переходимо до нового етапу реалізації Програми ДПП у дорожній галузі. Мінінфраструктури вже розробило концептуальні записки щодо перших 6-ти пілотних ділянок доріг загальною протяжністю 1400 км, які будуть відновлені на першому етапі Програми. Очікуємо, що перші конкурси з відбору приватних партнерів за цими проектами будуть оголошені до кінця поточного року та активно над цим працюємо. Вже найближчим часом ми готові розпочати переговори з МФО щодо виділення фінансування для розробки ТЕО та тендерної документації”, – зазначив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

У перелік 6-ти пілотних проєктів увійшли:

1 – поточний і капітальний ремонти дороги Харків-Дніпро-Запоріжжя (M-29, M-04, M-18). Орієнтовний обсяг початкових інвестицій – 370 млн $.

2 – поточний ремонт дороги Бориспіль-Полтава (М-03). Орієнтовний обсяг початкових інвестицій – 180 млн $.

3 – реконструкція, капітальний і поточний ремонти та будівництво нового об’їзду населеного пункту на дорозі Херсон-Миколаїв (М-14). Орієнтовний обсяг початкових інвестицій – 310 млн $.

4 – капітальний і поточний ремонти дороги Київ-Житомир-Рівне (М-06). Орієнтовний обсяг початкових інвестицій – 370 млн $.

5 – реконструкція, поточний і капітальний ремонт дороги Ягодин-Ковель-Луцьк (М-07, М-19). Орієнтовний обсяг початкових інвестицій – 240 млн $.

6 – реконструкція, капремонт і будівництво нового об’їзду населеного пункту на дорозі Дніпро-Кривий Ріг-Миколаїв (M-04, H11). Орієнтовний обсяг початкових інвестицій – 290 млн $.

Ці проєкти також входять до затвердженого Урядом Переліку пріоритетних для держави інвестиційних проектів на період до 2023 року і передбачають подальше утримання дороги інвестором протягом наступних 20-30 років.

Нагадаємо, суть Першої програми державно-приватного партнерства у дорожній галузі полягає у залученні приватного фінансування для будівництва та утримання автомобільних доріг, а її реалізація дозволить залучити до 10 млрд доларів приватних інвестицій. При цьому, дороги не будуть платними для громадян. За інфраструктуру платитиме держава, але в розстрочку протягом 20-30 років. Всього до Програми було включено 21 ділянку автомобільних доріг сумарною протяжністю 4500 км.

 

 

 

ФОТО: Укравтодор

Система Orphus Поделиться на fb