Ви тут:
Відео Культура Суспільство Україна 

До 30-річчя Незалежності України проведуть “Марафон фільмів”

В Україні до відзначення 30-ї Незалежності України Міністерство культур та інформаційної політики проведе “Марафон фільмів”.

Українцям пропонують обрати улюблені українські фільми, які показуватимуть на екранах кінотеатрів у день 30-річчя Незалежності. Проголосувати за фільми можна на сайті Державного агентства з питань кіно.

Опитування складається з переліку фільмів для широкої глядацької аудиторії, авторських та документальних.

“За роки незалежності в Україні було знято багато фільмів: визначних та посередніх, талановитих та переоцінених, підтриманих державою та незалежних від державного фінансування, успішних та тих, що не знайшли відгуку в серці глядача.  Одним з поштовхів до появи сучасного українського кіно стало скасування в 2011 році системи “держзамовлення”. Саме тоді Держкіно провело перший відкритий пітчинг – конкурсний відбір кінопроєктів на отримання державного фінансування. З того часу в кінотеатральний прокат і на фестивальні майданчики України та світу вийшла чимала кількість фільмів, створених за державної підтримки”, – повідомили у Мінкульті.

Опитування триватиме до кінця липня. Стрічки, які виберуть українці, вийдуть на екрани кінотеатрів у серпні, до 30-ї річниці Незалежності України.

Система Orphus