Ви тут:
Відео Культура Суспільство 

Держкіно України представило до Дня народження Шевченка фільм “Кобзар. Історія однієї книги” (відео)

У річницю народження Тараса Шевченка на каналі ДержКіно у YouTube представили науково-популярний фільм Тараса Ткаченка та Сергія Сотниченка “Кобзар. Історія однієї книги”.

Про це йдеться на сторінці ДержКіно у Facebook.

Стрічка є документальним дослідженням історії зажиттєвих видань найвідомішої книги Т.Г. Шевченка “Кобзар”. Це фільм-біографія, персонажем якої виступає не людина, а книга, яка має цілком людську долю. Через три видання “Кобзаря” йде шлях Тараса Шевченка: його викуп з кріпацтва, становлення як художника, арешт за участь у Кирило-Мефодіївському братстві та нездійснена мрія про другого “Кобзаря”, видати який не встигли.

Режисери фільму – Тарас Ткаченко та Сергій Сотниченко, автор проєкту – Юрій Макаров, автор сценарію – Тарас Ткаченко, продюсери – Лариса Гутаревич та Ольга Гібелінда, ведучий – Андрій Куликов. Зйомки фільму відбувались в Києві, Черкасах, Млієві, Каневі, Львові та Санкт-Петербурзі.

“Прем’єра стрічки відбулась 9 березня 2014 року – у день 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Науковці назвали фільм “Кобзар. Історія однієї книги” найближчим до історичної правди”, – йдеться у повідомленні.

Фото: скріншот відео

Система Orphus