Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Держава повинна визначитись з фінансуванням та напрямками діяльності районних рад, – Олександр Лемешко

2 березня у Полтавській обласній раді відбулась робоча нарада, де обговорили проблеми районних рад на Полтавщині у контексті децентралізації.

На нараді були присутні керівники управлінь та департаментів Полтавської ОДА. У режимі онлайн долучились голови ліквідаційних комісій, які задіяні у ліквідації райдержадміністрацій.

Зараз триває черговий етап децентралізації. До громад переходять абсолютно всі повноваження. Звичайно, що у процесі передачі майна, прийняття бюджетів виникає чимало питань, які маємо обговорювати. Однозначно все майно має бути передане в громади. Новоутворені районні ради є правонаступниками старих райрад. Ідея децентралізації полягає у тому, щоб районні ради новоутворених районів виконали функцію передачі майна й упорядкування майнових відносин. У Полтавській області це завдання виконали на 100%”, – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Під час наради вислухали голів районних рад новостворених районів. Вони наголошують на необхідності врегулювання питання використання залишків бюджетних коштів на рахунках районних рад, налагодження співпраці між районними радами та територіальними громадами, можливості отримання районними радами державного фінансування впродовж певного періоду тощо.

голова Лубенської районної ради Тетяна Качаненко та голова Кременчуцької районної ради Антон Самаркін

голова Миргородської районної ради Наталія Гирка

голова Полтавської районної ради Михайло Кононенко

За словами Олега Синєгубова, державної субвенції на фінансування районних рад не буде. Також від Міністерства фінансів вже готується звернення щодо типового штатного розпису районних рад новостворених районів. Йдеться про штатну чисельність — 6 осіб. А всі управління спорту, культури, служби у справах дітей, соцзахисту тощо мають бути передані у громади.

Перший заступник голови Полтавської облради Олександр Лемешко розповів, що всі зараз перебувають на етапі, коли держава повинна визначитись з напрямками діяльності районних рад, їх повноваженнями та функціями.

Сьогодні виникають питання що існування районних рад. Є певна правова невизначеність, проблематика з приводу передачі майна, фінансування. Якщо обмежують повноваження, відповідно держава “урізає” фінансові можливості існування райрад. Зараз на рівні держави розглядається можливість затвердження типового штатного розпису, щоб суттєво зменшити кількість працівників у райрадах. Звідси і виникають питання кількості заступників, їх повноваження. Всі зараз на тому етапі, коли держава повинна визначитись з подальшими функціями районних рад, фінансуванням і напрямками їх діяльності. Оскільки зараз більшість функцій держава передає в громади, то потрібно знайти баланс “районні ради-громади”, щоб вони виконували свої функції і не заважали процесу децентралізації”, – прокоментував заступник голови Полтавської облради Олександр Лемешко.

І додав, що надалі до обговорення в робочих групах будуть залучати представників громад і фахівців з Держказначейства.

 

 

Система Orphus