Ви тут:

Чи вистачить 4 ГБ оперативної пам’яті для смартфона в 2021 році

Доплатити чи заощадити

Оперативна пам’ять є одним з тих показників, за якими користувачі дуже часто вибирають собі смартфон. Логічно, що чим її більше, тим краще. Однак якщо ви хочете купити недорогий апарат, то зіткнетеся з компромісом: доплатити і отримати більший обсяг ОЗУ або заощадити з усіма наслідками, що з цього випливають. Інша справа, що часто не зовсім зрозуміло, про які наслідки йдеться, і чи буде достатньо для сучасного Android-смартфона 4 ГБ оперативної пам’яті. Тому, варто звернути увагу на IPhone XR.

Усі знають, що оперативна пам’ять є енергозалежною і очищається при відключенні її від джерела живлення. Вона зберігає в собі інформацію про завдання, до яких ви можете звернутися в найближчому майбутньому. Тому оперативка швидша за звичайну пам’ять, але її у вас не так багато.

Навіщо смартфону оперативна пам’ять

Оперативна пам’ять зберігає в швидкому доступі усі запущені програми. Але якщо її виявиться недостатньо, то вони почнуть розвантажуватися. Однак не потрібно забувати, що приблизно 2 ГБ оперативної пам’яті витрачає система. Тобто якщо ви вибрали смартфон з 4 ГБ, готуйтеся до того, що на фонову роботу застосунків та інші процеси залишиться лише 2 ГБ. Проте це не так вже й мало. Якщо врахувати, що кожен застосунок займає приблизно 150–250 МБ, це означає, що ви зможете запустити одночасно 8–10 застосунків і перемикатися між ними, не побоюючись, що вони будуть розвантажуватися з пам’яті. А якщо застосунки будуть постійно перебувати в пам’яті, то і звертатися до них смартфон зможе швидше, заощаджуючи ваш час.

Головне — потужний процесор

Правда, практика показує, що іноді, скільки б оперативної пам’яті не було встановлено в смартфоні, це не дозволяє йому уникнути перезавантажень застосунків. Уся справа в тому, що механізми оболонки апарату вступають в конфлікт з власними механізмами Android, на базі якого побудована ця оболонка. У результаті застосунки просто вивантажуються з пам’яті, навіть не відчуваючи нестачі в оперативній пам’яті.

Смартфон може мати хоч 4, хоч навіть 3 ГБ оперативної пам’яті. Проте якщо він матиме потужний процесор і швидку оболонку, недолік ОЗУ буде компенсований, і ви цього не помітите.

Але навіть якщо ваш смартфон не здатен утримувати в фоновому режимі більше трьох-чотирьох застосунків — це невелика проблема. Значно важливіше, щоб він міг швидко запускати їх повторно. Наприклад, як iPhone XR. А на це впливає вже не обсяг оперативки, а такі фактори, як:

  • продуктивність процесора;
  • якісне охолодження;
  • швидкодія прошивки;
  • швидкість самої оперативної пам’яті.

Адже логічно, що LPDDR5 буде працювати швидше, ніж LPDDR4. Відповідно, звертати увагу лише на оперативну пам’ять при виборі смартфона не має сенсу. Потрібно враховувати всі фактори в сукупності.

Система Orphus