Ви тут:
Суспільство Україна 

Чутки про відмову вакцини AstraZeneca в Європі можуть бути пов’язані з масовою інформаційної кампанією проти неї з боку РФ, – Ткаченко

Низка європейських країн призупинили використання вакцини AstraZeneca. Мова йде про Німеччину, Італію, Францію. Ніби-то через виникнення тромбозу у щеплених людей.

Таке рішення ставить під загрозу надії Євросоюзу перемогти пандемію вже цього року. За темпами імунізації ЄС  відстає як від Великої Британії, так і від США, пише BBC.

На думку Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, така ситуація може бути пов’язана з масовою інформаційної кампанією проти неї з боку Російської Федерації. Мета – розчистити фармринок для Спутника V. Про це він написав на своїй сторінці у Telegram.

“Дуже схоже на тактику випаленої землі. Інформаційно знищити вакцину-конкурента, щоб потім дотиснути європейських політиків дозволити застосування Спутника. Я б дуже ретельно перевірив, з яких джерел з’явилася інформація про псевдо небезпечність вакцини AstraZeneca і хто лобіював розповсюдження цих жахачок у європейських ЗМІ. Бо в такі збіги не вірю”, – написав Ткаченко.

Також він зазначив, що вакцина Спутника V досі не схвалений до застосування в Європейському Союзі. До того ж мало хто зважає на відсутність задокументованих летальних випадків внаслідок щеплень вакциною AstraZeneca, а також зв’язку між препаратом і утворенням тромбів.

Сам Міністр культури вакцинувався проти COVID-19 минулого тижня. Почуває себе добре.

 

Система Orphus