Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Через значні фінансові втрати “Полтавагаз збут” не обслуговуватиме споживачів у березні

У березні “Полтавагаз збут” припиняє здійснювати постачання природного газу побутовим споживачам.

Про це повідомили у пресслужбі ТОВ “Полтавагаз збут”.

У компанії пояснили, що введення з січня 2021 року повномасштабного локдауну на території України призвело до зниження купівельної спроможності населення. Внаслідок цього розрахунки споживачів за отриманий природний газ впали до катастрофічно низького рівня. Це призвело до накопичення заборгованості споживачів перед постачальником газу ТОВ “Полтавагаз збут”.

“Через зростання цін на газ на європейських ринках, Кабінет Міністрів України постановою №25 від 18.01.2021 року впровадив граничну ціну газу для побутових споживачів (населення) розміром 6,99 грн/куб.м. у лютому-березні 2021 року. Примусове коригування ціни споживання на газ з 1 січня 2021 року без будь-яких компенсаторних механізмів миттєво позначилося на всіх збутових компаніях. Постачальники газу в Україні, які закуповували газ на відкритому вільному ринку природного газу за ринковими цінами, значно вищими за граничну ціну, встановлену Кабінетом Міністрів України. Внаслідок подібних неконкурентних дій, ТОВ “Полтавагаз збут” отримало значні фінансові втрати”, – йдеться у повідомленні.

У заяві “Полтава газзбуту” йдеться, що з 1 квітня ТОВ “Полтавагаз збут” знову зможе запропонувати споживачам газ за конкурентно-вигідною ціною, як це було в минулі періоди.

У пресслужбі компанії повідомили, що всі побутові споживачі газу ТОВ “Полтавагаз збут” з березня 2021 року отримуватимуть природний газ від ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз України”. Це товариство буде постачати газ усім побутовим споживачам, як “постачальник останньої надії” (ПОН), за встановленою урядом на березень граничною ціною – 6,99 грн за  1 куб.м

“До 10 березня 2021 року плату за спожитий газ у лютому споживачі мають здійснити компанії, яка власне надавала послугу – ТОВ “Полтавагаз збуту”. Реквізити для оплати незмінні”, – уточнили в ТОВ “Полтавагаз збут”.

Система Orphus