Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Через самовільне випалювання на Полтавщині горять гектари сухої рослинності

Із настанням весни в області зростає кількість пожеж на відкритих територіях через випалювання сухої трави. 

26 березня горіння зафіксовані в Полтаві, Гребінці, Кременчуці, Котельві, Полтавському, Миргородському, Кременчуцькому та Лубенському районах. Внаслідок займань було знищено близько 57 гектарів сухої рослинності.

Протягом 27 березня на Полтавщині згоріло понад 28 га сухої трави та очерету.

Минулої доби, 28 березня, на Полтавщині сталося 20 пожеж на відкритих територіях, під час яких вигоріло понад 33 га сухої рослинності.

Загоряння зафіксували у Полтавському, Кременчуцькому, Кобеляцькому, Гадяцькому, Глобинському, Пирятинському, Лохвицькому, Оржицькому, Чорнухинському, Гребінківський та Котелевському районах.

Про це повідомили у пресслужбі ГУ ДСНС у Полтавській області.

Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки. Не випалювати суху траву на відкритих територіях, не спалювати сміття та траву на присадибних ділянках поблизу господарських та житлових будинків. Ці необдумані дії вкрай небезпечні та призводять до виникнення пожеж у приватних житлових, господарських спорудах і на дачних садибах. Трава й сміття легко займаються від сірника або недопалка, а полум’я швидко розповсюджується на значні території.

Необережне поводження з вогнем під час спалювання сухої трави у попередні роки неодноразово призводило до виникнення лісових та торф’яних пожеж, до знищення вогнем житлових будинків і господарських споруд, до травмування та навіть загибелі людей. Не варто забувати, що подібні пожежі завдають великої шкоди ґрунту, рослинному та тваринному світу.


Відповідно до чинного законодавства порушники правил пожежної безпеки нестимуть адміністративну та кримінальну відповідальність.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф у сумі від 3 060 до 6 120 грн, а на посадових осіб від 15 300 до 21 420 грн.

За підпал трави природно-заповідного фонду штраф для громадян складає від 6 120 до 12 240 грн, а для посадовців – від 21 420 до 30 600 грн.

Згідно зі статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 530 до 4 590 грн, на посадових осіб – від 4 590 до 15 300 грн.

За знищення або пошкодження лісу вогнем для громадян передбачено штраф у сумі від 4 590 до 15 300 грн, для посадових осіб – від 10 710 до 30 600 грн.

У разі ж завдання природі великого збитку передбачена і кримінальна відповідальність. Так, згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України, знищення або пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення караються штрафом від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Якщо під час відпочинку на природі, або знаходячись на присадибній чи дачній ділянці, ви помітили безупинне розповсюдження вогню – негайно повідомте до пожежно-рятувальної служби за номером «101».

За матеріалами ГУ ДСНС у Полтавській області та Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської облдержадміністрації 

Система Orphus